Vlákna válečků hrají roli. Jaké válečky volit při malování svépomocí?

Malování pokojů sice není činnost, kterou bychom měli v oblibě, ale někdy je to opravdu třeba. Zejména když jsou zdi špinavé, zapatlané, umazané, je nutné se do malování vrhnout. Pokud patříte k lidem, kteří nechtějí platit profesionální malíře z Ostravy, kteří by sice vymalovali zdi v pokojích velice rychle a bez nepořádku, máme pro vás několik tipů, které oceníte při malování svépomocí. Zejména vás seznámíme s vhodnými válečky, na kterých by se rozhodně nemělo při malování šetřit.

Než se pustíte do malování bytu, měli byste mít koupené nejen štětce, ale také zmiňované válečky. Je však třeba konstatovat, že na těchto pomocnících při malování by se rozhodně nemělo šetřit. Důvodem toho je to, že nekvalitní pomocníci mohou zanechávat šmouhy na zdech, mohou nátěry nanášet velice nerovnoměrně, navíc mohou zanechávat chlupy nebo štětiny na zdech. Abyste se tomu vyvarovali, investujte do kvalitnějších válečků a štětců.

Při výběru ideálního válečku se dívejte na šířku válečku a také se rozhodujte podle povrchu natírání. Na hladké povrchy se potřebují zcela jiné válečky nebo na hrubé povrchy. Rozdíl v jednotlivých válečcích se ukrývá hlavně ve vláknu válečků, s jednotlivými vlákny se proto seznamme.

Polyamidová vlákna

Válečky s polyamidovými vlákny jsou pravděpodobně nejkvalitnější na trhu. Polyamidová vlákna jsou bezesporu velice kvalitním materiálem, který se hodí na interiérové malování a na disperzní barvy. Po umytí takového válečku ho můžete klidně znovu použít.

Polyakrylová vlákna

Pak také existují válečky s polyakrylovými vlákny, které jsou vhodné na malování interiérových a disperzních barev. Jsou typické menší kvalitou materiálu, na druhou stranu mají dobrou vydatnost na metr čtvereční.

Polyesterová vlákna

Setkat se také můžete s válečkem z polyesterových vláken. Jedná se o váleček, který je většinou jednorázový. Je to nejméně kvalitní váleček, který byste neměli používat v případě, že jste si zakoupili kvalitní interiérové barvy. S tímto válečkem se příliš nadřete, proto ho nepoužívejte ve chvíli, kdy chcete vymalovat celý byt.

https://pixabay.com/cs/photos/malba-váleček-černá-924144/

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup