Jak správně pečovat o granitový dřez, aby vydržel dlouhá léta

Zatoužili jste po novém dřezu, a tak jste se vydali do obchodů, kde vás však překvapilo ohromné množství dřezů, které jsou v nabídce? Už dávno jsou pryč doby, kdy jsme museli kupovat jenom jeden jedinýkuchyňský dřez, a to ten nerezový. Dnes si můžeme vybírat z opravdu velkého množství dřezů, z nichž nejoblíbenější je zejména granitový dřez, kterému výrazně roste popularita.

Granitové dřezy jsou velice oblíbené, jsou populární hlavně v posledních letech, jsou moderní. Pokud jste se s těmito dřezy doposud nesetkali, jedná se o většinou tmavé krasavce z umělého kamene, který zdobí každou kuchyni. Bohužel se však jedná o dřez, který může rychle zajít, pokud se o něj člověk nebude starat. A jelikož není granitový dřez zrovna levná záležitost, stejně jako nábytkové úchytky v téže barvě nebodřezová baterie z téhož materiálu, určitě vás zajímá, jak se o granitový dřez správně starat.

Důležitá je prevence

U granitového dřezu se nesmí zapomínat na prevenci jako takovou. V tomto případě platí, že prevence je opravdu základ. Je nutné tento typ dřezu pravidelně a často čistit, nenechávejte čištění až na poslední chvíli, kdy o to dřez už doslova prosí. Pokud bude dřez ležet několik měsíců ladem i s jeho nečistotami, s jeho krásným vzhledem se můžete opravdu rozloučit.

Pokud však budete dřez pravidelně čistit a budete ho opečovávat, bude zdobit vaši kuchyni daleko déle než nerezový dřez.

Jak dřez správně čistit

Na čištění granitového dřezu není nic složitého ani těžkého. Platí zde jedno pravidlo, a sice že se nesmí čistit dřez drátěnkou, ale ideálně jemnými houbičkami. K dostání jsou dnes na trhu nejrůznější prostředky a přípravky, které jsou určeny dokonce přímo na granitový dřez. Díky používání těchto speciálních přípravků dosáhnete toho, že se na granitovém dřezu vytvoří ochranný film.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup