Když začnete jezdit motocross

Každý člověk potřebuje do svého života vnést trochu adrenalinu, jenže kde zmiňovaný adrenalin sehnat? Nemůžeme přece denně skákat bungee-jumping nebo nemůžeme denně skákat padákem. Co ale můžeme, je jezdit na motorce. Samotná jízda na motorce však není tak velký adrenalin, jako jezdit motocross.

Motocross jistě nemusíme dlouho představovat. Jedná se o adrenalinový sport, který začíná jezdit čím dál více lidí. Mnozí v tomto sportu vidí jen adrenalin a napětí, což do svého života potřebují přinést, jiní jsou nadšenými závodníky, protože je sport baví.

Nicméně ať už začínáte s motocrossem z jakéhokoli důvodu, musíte se i na tento sport pořádně vyzbrojit. Motorka je první a největší investicí, ale nejedná se ani zdaleka o poslední investici.

Chrániče jsou nepostradatelné

Každý jezdec na motokrosové motorce musí mít chrániče. Nezáleží na tom, jestli jezdíte jen pro zábavu nebo jestli je to vaše povolání. Musíte mít chrániče, abyste v případě pádu byli dostatečně chráněni a abyste minimalizovali úrazy, které při pádu vznikají.

Nepostradatelná je samozřejmě motokrosová přilba, která chrání to nejdůležitější, a sice hlavu. Mimo jiné musíte chránit i své oči s pomocí motokrosových brýlí, ruce ochráníte s motokrosovými rukavicemi. Nepostrádejte ani chrániče páteře a ledvin, chrániče ramenou jsou taktéž na místě.

Bez správného oblečení na motorku neusedejte

Nezapomínejte, že i motokrosové oblečení je součástí základní výbavy. K motokrosovému oblečení patří samozřejmě i motokrosové boty, které by neměly padat a měly by přesně sednout na nohu. Vybírejte tedy pečlivě a zkoušejte, nekupujte takzvaně od oka.

Motokrosoví závodníci si zaslouží mít také své dresy, díky nimž budou od svých soupeřů snadno rozeznáni.

Ať už si potřebujete koupit oblečení nebo chrániče či celou výbavu, ve potřebné pro motocross najdete v e-shopu Motonero.cz.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup