Vybíráme nábytek do nového domova

Pořídili jste si nový byt? Než se vrhnete do bezhlavého nakupování nábytku nebo stěhování toho starého, zastavte na chvíli a vše promyslete. Nechcete přeci mít byt plný vybavení, které k sobě vůbec napasuje. Nakonec by to mohlo dopadnout tak, že místo útulného stylového domova budete mít skladiště.

Stylová domácnost

Když začínáte vybírat vybavení domácnosti, je nejdůležitější uvědomit si, v jakém stylu chcete mít byt zařízený. Pokud jste romantický typ, jenž má rád přírodní materiály, pravděpodobně bude pro vás pravé ořechové rustikální či vintage nábytek. Jedná se o takzvaný venkovský styl, který nám má připomínat bydlení našich předků. Typické pro takové vybavení jsou světlé barvy, dřevo a textilie. Nezapomeňte to ale probrat s manželem, ne každý muž by takový nábytek doma ocenil. Patříte-li spíše k milovníkům moderního bydlení, zaměřte se na minimalistické a designové dekorace. Moderní nábytek má většinou hladký lesklý nebo matný povrch. Vybavení moderní domácnosti je jednotné a dalo by se říci, že působí až sterilně. Velký výběr nábytku naleznete například v internetovém obchodě atan.cz.

Poklady z půdy

Pečlivě si projděte také kousky, které vám zůstaly z předchozího bydlení. Ne vždy se vyplatí vozit vše do nového domova. Jestli chcete mít vintage domácnost, pak váš starý nábytek najde ve vaší domácnosti uplatnění. Stačí jej trochu zrenovovat. Na skříňkách a komodách můžete zkusit uměle vytvořit patinu. Staré židle a stolky nezapomeňte obrousit a přelakovat. Zkuste se podívat třeba k babičce na půdu, jestli se tam neschovávají nějaká pěkná křesla či jiné vybavení. Třeba taková stará dřevěná truhla skvěle poslouží jako stylový peřiňák. Pakliže o starý nábytek už zájem nemáte, odvezte ho do sběrného dvora, nebo darujte za odvoz. Jistě nějaké rodině ještě dobře poslouží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup