Elektronický zámek do každé moderní domácnosti

Na bezpečnosti záleží. Pravděpodobně nikdo se nechce jedno ráno vzbudit do vykradeného bytu nebo domu. Nevítaní hosté se k nám však chtějí dobýt stále častěji, proto je důležité vybavit dveře bezpečnostním zámkem, díky kterému pokus o vloupání vzdají ještě rychleji než se stačí dostat dovnitř. Do popředí se díky spolehlivosti dostává stále více elektronický zámek, který lze nainstalovat nejen do každé moderní domácnosti. Máte na vstupních dveří madlo? Možná o důvod více, proč se zámkem zabývat.

Elektrický zámek není bzučák

Možná vás ihned napadlo, že hovoříme o takzvané bzučáku čili elektronickém zámku, kterým se běžně otvírají domovní dveře u panelákových nebo podobných objektů. Jenže ve skutečnosti tento typ není příliš bezpečný. Alarmující by měla být už jeho cena, která se pohybuje poměrně nízko.

V současné době však naleznete elektrický zámek v trochu jiných provedeních, kupříkladu ve formě otisků prstu nebo pomocí číselného kódu. A to už je, panečku zcela jiný druh zabezpečení.

Karty i čipy mají svá pro

I když je pravdou, že klasické karty nebo čipy mají svá pro. Jejich hlavní předností je, že nepotřebujete žádné klíče čili nemusíte zdlouhavě pátrat v kabelce a hledat ten správný, který se vám navíc plete s klíčem od vaší kanceláře.

Elektronické zámky je dnes také možné odemykat na dálkové ovládání. Tento způsob zabezpečení upřednostňují hlavně lidé, kteří mají svou celou domácnost zařízenou jako chytrou čili mohou ji ovládat prostřednictvím mobilního telefonu. To se hodí hlavně v případě, pakliže se za dveřmi ukrývá očekávaná návštěva, které nemůžete jít otevřít proto, že zrovna pečete oblíbenou bábovku.

I když jsou elektronické zámky na čip a kartu, které jsou však o level výš než bzučák dražší, vyplatí se do nich investovat. Obvykle stojí kolem několika tisíc, není to však nic, co by vás dokázalo po finanční stránce zruinovat.