Obývací pokoj a jeho zařizování

Obývací pokoj je místností, která dokonale charakterizuje členy a vlastníky domácnosti. Zde se totiž skutečně projeví specifická představa stylu bydlení. Je to jakási vizitka našeho domova. Je tedy velice důležité prostor správně zařídit. Ale nemůže být krásný pouze na oko, musí splňovat také praktické funkce, které od něj požadujeme. Podívejte se společně s námi na to, jak interiér vybavit k maximální spokojenosti.

1. Obývací sestavy a stěny


Obývací sestavy jsou součástí jedné kolekce systémového nábytku, což znamená, že má vše jednotný design a styl. Nemusíte si tedy zbytečně lámat hlavu. Vše k sobě bude ladit! Každý jednotlivý kousek byl dopředu promyšlen tak, aby byl zachován jeho hlavní účel v interiéru. Nabídka je široká, stačí si pouze vybrat dle toho, co hledáte.
Obývací stěny jsou nestárnoucí klasika. Na rozdíl ale od svých předchůdců jsou menší a v jednodušším provedení. Nalezneme zde více otevřených polic a trochu méně úložného místa. Výsledek je moderní a nadčasový, což je přesně to, čeho chceme docílit.

2. Komody nebo šatní skříně?


Jako i v každé jiné místnosti je potřeba mít i v obývacím pokoji úložný prostor. Šatní skříně ale nejsou v tomto ohledu dobrou volbou. Zaberou mnoho místa a narušují estetiku celku. Lepším řešením jsou komody. Záleží pouze na vás, jaké zvolíte. Šuplíkové komodykombinované komody nebo ty s dvířky? Jsou variantou, se kterou docílíte vzdušného a vkusného prostoru. Nechcete být přeci zaskládání věcmi, proto vám doporučujeme: minimalizujte úložný prostor. Novým trendem jsou nízké komody, ve kterých si našli zalíbení všichni designéři nábytku.

3. Posezení

Posezení je tím hlavním kouskem nábytku v obývacím pokoji. Zde hostíme návštěvy, scházíme se s rodinou a trávíme volný čas. Záleží jen na vás, co zvolíte. Sedací soupravu nebo sofu a křesla? V dnešní době je opravdová volnost výběru z mnoha různých stylů a provedení. Vybírejte ale uvážlivě, jelikož tento kus nábytku se až tak často neobměňuje. Rozmyslete si také, zda chcete, aby posezení bylo dominantou pokoje nebo aby sloužilo pouze jako doplnění interiéru.

Nepřemýšlejte o každém kousku nábytku jako o jednotlivci, spíše se zaměřte, jak bude působit celek. Jestli k sobě správně ladí a zda je vše ve stejném designu.
Zaměřte se na světlé barvy a přírodní materiály, které jsou příjemné pro všechny. Chcete přeci docílit interiéru, kde bude panovat příjemná rodinná atmosféra. Nezapomínejte, že obývací pokoj vychází ze slova bydlet.