Sídlo společnosti vybírejte pečlivě, protože správnou volbou si můžete podnikání značně usnadnit. Říká vám něco pojem „virtuální kancelář“?

Výběr sídla společnosti nemusí na první pohled vypadat jako příliš složitá záležitost a je pravda, že v některých případech to skutečně platí. Pokud však chcete váš byznys provozovat co nejefektivnějším způsobem, dejte si s volbou přece jen trochu načas a pouvažujte, kterou cestou se vydat, aby byl přínos nového firemního sídla pro vaše podnikání opravdu zásadní. Přiblížíme vám dnes především jednu z variant, která je k tomuto účelu využívána čím dál častěji a pokusíme se tím usnadnit vaše rozhodování.

Sídlo společnosti není jen zákonná povinnost

Je to sice zákonem daná povinnost, o tom není sporu, je ale rozumnější na celou věc pohlížet zároveň jako na příležitost. Příležitost k tomu, aby váš byznys získal nejenom adresu s potřebným identifikačním číslem, ale zároveň i důležité zázemí a to pokud možno za co nejpříznivější cenu. Hlavním kritériem, které musíte při hledání vhodného sídla vaší společnosti zohlednit, je především předmět vašeho podnikání. Hodláte-li provozovat kamenný obchod s potravinami nebo třeba s elektronikou, logicky se bez skutečných prostor neobejdete a sídlo firmy si pochopitelně zřídíte právě tam.

Pokud se však míníte věnovat například nějaké poradenské činnosti, být pojišťovákem či sprostředkovatelem nějakých dalších finančních produktů, mohou vám plně vyhovovat služby některého z poskytovatelů tzv. virtuálních kanceláří. Ty vám ostatně zcela postačí i v případě, že se budete živit jako překladatel, konstruktér nebo specialista v oboru IT. A v čem tyto služby spočívají?

Základní atributy virtuální kanceláře

Virtuální kancelář je zcela legální alternativou kanceláře klasické. Funguje i bez vaší přítomnosti a náklady na provozování vašeho byznysu dokáže držet na uzdě. Nemusíte se zabývat hledáním skutečných prostor, odpadne placení nájmu a také vás nebudou zatěžovat mzdové náklady, které bývají stejně jako výše nájemného nezanedbatelné. Nehledě na to, že sehnat dnes kvalifikovaného člověka, který by zastal pozici office managera či zkušené sekretářky, je vzhledem k velmi nízké nezaměstnanosti takřka nadlidský úkol.

„Dobrá adresa“ jako bonus

Krom toho, že za měsíční poplatek pohybující se obvykle jen ve stokorunách, můžete získat plnohodnotný kancelářský servis, je zde i slušná šance na zisk nějaké zajímavé adresy. A to takové, která se bude nalézat v některé z prestižních lokalit Prahy, Brna, Olomouce, případně i v nějaké vyhledávané zahraniční destinaci. V čem výhoda vašeho firemního sídla na „dobré adrese“ spočívá?

Oblíbené firemní adresy v ČR

ADRESAPOČET FIREM (2017)
Praha, Rybná 716/243749
Praha, Kaprova 42/142737
Brno, Lidická 700/191210
Brno, Příkop 843/4952
H. Králové, Akademika Heyrovského 1178/6230
Olomouc, Holická 1173/49a119
Plzeň, Tylova 177/6194

Prestižní adresa je ceněné zboží

„Dobrá adresa“ na vaší vizitce zmůže skutečně hodně. Většina lidí přisuzuje totiž jaksi podvědomě firmám sídlícím v lukrativních lokalitách značnou míru prestiže. Díky tomu může být pro vás výrazně jednodušší navazování nových obchodních kontaktů i získávání další klientely, což se dá při dnešní vysoké míře konkurence považovat za velmi solidní výhodu. Jen dejte pozor, abyste nesdíleli totožnou adresu hned se stovkami dalších podnikatelských subjektů, protože to by vám na výjimečnosti a prestiži nijak nepřidalo.

6 věcí, bez nichž se neobejdete

Aby mělo zřízení vašeho firemního sídla v rámci virtuální kanceláře skutečně smysl, musí se vám dostat i co nejkvalitnějších služeb a to v patřičném rozsahu. Je tedy dobré vědět, co všechno po poskytovateli vaší kanceláře chtít. Jeho služby by rozhodně měly zahrnovat následující:

1) Cedulku s označením vaší společnosti umístěnou na viditelném místě.

2) Fungující recepci, jejíž personál zajistí první kontakt příchozích s vaší firmou.

3) Přebírání, ukládání i případné přeposílání veškerých došlých zásilek.

4) Telefonické a faxové spojení.

5) Administrativní práce jako kopírování či přepis dokumentů, výpomoc s reklamními materiály a podobně.

6) Zasedací místnost pro případná obchodní či úřední jednání.

Dík virtuální kanceláři se váš byznys posune vpřed

Díky mnohaletým zkušenostem celé řady podnikatelů je zcela zřejmé, že v rámci virtuální kanceláře lze provozovat byznys velmi efektivně a umístění sídla společnosti právě tam dává smysl hned z několika důležitých důvodů. Dík prestižní adrese se zpravidla rozroste okruh vašich obchodních partnerů a získáte rovněž řadu nových klientů. Ušetříte také čas i peníze a obojí se vám jistě bude hodit k tomu, abyste mohli vaše podnikání posunout kupředu.

Zda se však pro tento způsob umístění firemního sídla nakonec rozhodnete nebo ne, to je už pouze na vašem uvážení. Je předmět vašeho podnikání takový, aby vám umožnil vydat se právě touto cestou? A zaujaly vás vůbec výhody, které jsou s využitím virtuálních kanceláří spojeny?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup