Tipnete si, jaké firmy patří mezi nejlepší zaměstnavatele v ČR?

Jistě jste někdy v poslední době zaslechli, že je situace na pracovním trhu velmi příznivá pro všechny uchazeče o zaměstnání. Volných pozic je spousta a firmy se předhání v tom, kdo nabídne lidem výhodnější podmínky. Troufnete si odhadovat, které společnosti nabízí bezkonkurenčně nejlepší výhody a chování ke svým zaměstnancům?

Deichmann obuv, McDonald’s a Komerční banka. To je trojka, která patří mezi nejlépe hodnocené zaměstnavatele v ČR. A čím bodují?

Lidé hledají benefity i dobré jméno firmy

Komerční banka nejspíš nepřekvapí tím, že ji lidé považují za stabilní a odpovědnou. I to je při výběru povolání pro mnohé důležitým kritériem. Popisují ji také jako profesionální ve všech směrech, férovou a ochotnou. Líbí se jim přátelská atmosféra i možnost určit si individuální pracovní dobu.

Podobně se zaměstnanci dívají i na Deichmann obuv. Je to stabilní rodinná firma, která umí ocenit dobrou pracovní morálku, ať už formou 25 dní dlouhé dovolené, benefitů či firemních akcí. Podobně to funguje u McDonald’s. Poskytují slevy na jídlo, flexibilní plánování směn, dobré finanční ohodnocení i skvělý kolektiv.

Prozkoumejte i ostatní firmy

Veškeré tyto a další informace obsahuje databáze firem na kariérním portálu VímVíc.cz. V minulosti jste na něm mohli absolvovat spoustu online kurzů z různých oborů, momentálně ale rozšířil své pole působnosti a najdete zde spoustu informací, které se vám budou hodit, pokud hledáte práci či uvažujete o změně kariéry.

Jedny z nejzajímavějších informací představují právě hodnocení firem od současných či bývalých zaměstnanců. Aktuálně jich na VímVíc.cz je přes 3500 a každý den přibývají další. Uděláte si z nich docela dobrou představu o tom, jak to v dané firmě skutečně funguje. A kdyby se vám nějaká společnost zalíbila, třeba si u ní rovnou najdete práci. Na VímVíc.cz jsou totiž i pracovní inzeráty.