Jak se poprat s háráním fenky

Než si pořídíte pejska, zvažujete, jestli si pořídíte psa nebo fenku. Plemeno je paradoxně rychleji rozmyšlené než pohlaví. Při rozhodování si zjistěte, jakými vlastnostmi se vyznačuje fenka a jakými pes. Právě ty budou hrát velkou roli. Mnozí lidé chtějí menšího rebela, ale za to oddanějšího přítele, proto volí fenku, kterou si přivezou do svého domova. Fenky však mají dvakrát do roka jisté období, kterému se říká hárání. Větší plemena hárají jenom jednou do roka, menší bohužel dvakrát. Hárání trvá zhruba čtrnáct až dvacet dní, během kterých je třeba držet fenku dál od psích společníků.

Během hárání jsou fenky pro psy daleko atraktivnější než jindy. Psy láká jejich pach, dokážou být velice neodbytní. Abyste předešli nepříjemným návštěvám, kromě obojku a vodítka pořiďte fence takzvané hárací kalhotky.

Co jsou to hárací kalhotky?

Hárací kalhotky jsou novinkou na trhu, o které bohužel mnoho lidí neví. Jedná se o efektivní způsob, jak ochránit fenku před nevítanými návštěvníky. Dokážou eliminovat pach hárající fenky, ale také zachovají fence čistý pelíšek. Hárací kalhotky jsou doslova spásou pro domov, protože díky nim nedojde k nežádoucímu ušpinění.

Jak jinak se poprat s háráním fenky?

Existuje však mnoho dalších pomůcek, které ochrání fenku od nepříjemných návštěvníků. Obrovským pomocníkem je například psuodpudivý sprej, který neutralizuje pach hárající fenky. Psům nijak nevoní, tudíž sen k fence nemají chuť přibližovat. Psuodpudivé spreje se stříkají fence na ocas a packy, definují se přírodním složením a pejska nijak nedráždí. Mají neutrální pH a lze je použít i několikrát denně.

Ochránit fenku před pejskem může i obyčejný povel “sedni”. Pokud je vaše fenka naučená a dokáže sedět i několik minut, stihnete její psí nápadníky zastrašit. Povel “sedni” je však první pomoc před větřícími pejsky.

Hárací kalhotky pro psa můžete na nakupovat na iridog.cz, jedná se o specializovaný český obchod pro chovatele, kde najdete celé kolekce od pelíšku až po cestovní tašku.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup