3 tipy, jak si bezpečně ochránit dům

Máte nebo pořizujete si vlastní dům? Podívejte se na 3 tipy, které vám jej pomohou ochránit. Jak se dnes dá zajistit kvalitní pojištění domu? A jak je možné dům chránit v noci? Jak si můžeme pomoci sami, aby v našem domě vše fungovalo, jak má?

1.   Pojistěte si dům

Myslíte si, že vám se nemůže nic stát? Bohužel takových už bylo mnoho a na pojištění si vzpomněli, když už bylo pozdě. Pojišťovna je totiž jedna z institucí, na kterou se v případě skutečně nepříjemných životních zvratů můžete spolehnout. Zajistit si pojistku dnes navíc není nijak složité – vyhnete se nepříjemným úředníkům a z tepla domova si můžete spočítat pojištění domu online. Potřebujete znát pouze metry čtvereční obytné plochy.

3 tipy, jak si bezpečně ochránit dům

2. Hlídejte ve dne i v noci

Pojištění domu se hodí mít i pro případ, že by se vám do něj někdo vloupal. Samozřejmě nemůžete být stále doma, abyste svůj dům ochránili, ale pro dohled nad tím, co se v okolí vašeho obydlí děje, dnes skvěle slouží fotopasti a různé kamerové systémy. Ty odesílají snímky pomocí GSM, takže je cizí osoba nevypátrá a nezneškodní. Všechny tyto systémy používají speciální noční IR přísvit, který není lidským okem viditelný.

3 tipy, jak si bezpečně ochránit dům

3. Kontrolujte, zda vše správně funguje

Velkou chybou, kterou mnozí z nás dělají, je velmi sporadická kontrola přístrojů, technologií a vybavení vašeho domu. Samozřejmostí a povinností je pravidelná kontrola vedení plynu nebo každoroční návštěva kominíka, ale je mnohem více míst, které bychom měli pravidelně kontrolovat. Projděte si všechna místa v domě alespoň jednou měsíčně a zkontrolujte, zda je vše v pořádku.

Je tolik věcí, které můžete udělat pro ochranu svého majetku. Nezapomeňte na pojištění, ale ani na pravidelné kontroly všeho, co se ve vašem obydlí nachází. Tím si zajistíte klidné a bezpečné spaní.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup