4 rady pro výběr kvalitního povlečení a bytového textilu

Bez čeho se neobejde snad žádný útulně zařízený domov? Přeci bez praktických doplňků ve formě bytového textilu. Do této kategorie spadá například kvalitní povlečení, záclony, závěsy či drobný bytový textil. A jak si poradit s výběrem jednotlivých kusů? S tím vám pomohou následující čtyři rady.

Kvalitní materiál

V případě bytového textilu je velmi důležitý kvalitní materiál. Ten se totiž postará nejenom o krásný vzhled, ale i dlouhou životnost a zachování barev i po více vypráních. Klíčový je tento parametr hlavně u povlečení, které je v kontaktu s lidskou pokožkou po celou noc. Nejlepší variantou tak je čistá bavlna se svými mnoha různými úpravami, jako jsou satén, flanel krepové povlečení.

Správné rozměry

Druhým kritériem pro maximální spokojenost s výběrem jsou správné rozměry. To platí v případě povlečení i nejrůznější galanterie. Například takové závěsy a záclony musí splňovat požadavky na výšku i šířku pro optimální zakrytí celého okna či vytvoření dekorativního prvku. Rozměry si raději vždy několikrát ověřte a nezapomínejte také na menší rezervu pro přichycení ke garnýži.

Líbivý design

Dalším důležitým bodem pro výběru perfektního bytového textilu je rozhodně líbivý design, který bude ladit k dalšímu vybavení. Naštěstí na Mikaton.cz najdete skutečně pestrý výběr nejrůznějších variant, takže není problém zvolit takový kousek, který bude perfektně pasovat do vašeho domova. Nezapomínejte také na drobnější dekorace například v podobě malých polštářků, ubrusů, utěrek a dalších prvků, které také pomáhají vytvářet útulný domov.

Výhodná cena

Pokud potřebujete více kousků bytového textilu, všímejte si také ceny. Na internetu jednoduše porovnáte různé nabídky a vyberete si takovou, která vypadá nejlépe a je zároveň za příznivou cenu. Díky tomu při nákupu potřebných doplňků do domova ještě něco ušetříte.