Provoňte kuchyni provensálským stylem

Vybavení kuchyně je dobré si pořádně rozmyslet, protože se v tomto prostoru budeme hodně pohybovat. Potřebujeme, aby byl dostatečně prostorný a plně funkční, ale zároveň jej chceme zpříjemnit a zútulnit. Zkuste styl provence!

Často si kuchyň zařizujeme v jakémsi historizujícím stylu – tradiční nebo stylové kuchyně, jakoby venkovské, jsou v módě. Pokud si chcete kuchyň s nádechem dávných století pořídit, není nic jednoduššího než vyzkoušet patinované kuchyně v provensálském stylu.

Selský styl z Francie

Patinovaný nábytek není žádnou novinkou a běžně se používá při vytváření interiéru obýváků či ložnic. Méně častá je technologie umělého vystárnutí při výrobě kuchyní, přitom poptávka po tomto romantickém stylu vycházejícím z francouzkého Provence stoupá.

Nejběžnější technika při výrobě provensálského stylu je nanesení povrchové úpravy a její následné destruování setřením, poškrábáním, kartáčováním a podobně. Výrobce se snaží za několik hodin napodobit něco, co čas zvládne “teprve” za několik desítek let.

Provoňte kuchyni provensálským stylem

Co frčí ve světě?

Kuchyň v provensálském stylu se těší velké oblibě. Nejčastěji se vytváří ve světlých, přirozených či dřevitých barvách. Hezké jsou však i kombinace s černou, červenou, zelenou,  modrou nebo fialovou.

Do oken se hodí použít dřevěné žaluzie, které můžete podle nálady natírat. Na stůl umístěte vázu s květinami a někde v kuchyni si vyhraďte místo na sušené bylinky, levandule, případně květy. Nejenže hezky provoní místnost, budou také vypadat věrohodně.

Provoňte kuchyni provensálským stylem

Na co si dát pozor?

Nedejte se zmást patinovaným vybavením, které působí omšele a rozbitě. Kuchyň by i nadále měla zůstat plně funkční a věrná všem našim potřebám.

Ujistěte se například, že máte veškeré vybavení v záruce. Před zakoupením se informujte, zdali, případně jak je potřeba nábytek ošetřovat.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup