Kouzlo interiérů v Provence stylu

Oblíbený Provence styl představuje skladbu něžných tónů bílé, krémové, pastelové odstíny klasických barev (zejména fialové), a dále již vzhled “odrbaného” starého nábytku, a především spoustu a spoustu levandulí, které jsou snad v erbu pojmu “Provence”.

Omámení starým a levandulí

Kouzlo francouzského venkova k nám proniklo s šikovnými ručičkami odborníků na různé druhy tzv. patinování, tedy “dělání” ze starého nábytku ještě starší, anebo z nového nábytku starý.

Tato metoda rychle zdomácněla a dnes nejen stovky maminek na mateřské dovolené “renovují” staré kousky z půdy, aby zútulnily svůj domov. Patinování nábytku se může provádět pomocí speciálních laků a barev, tzv. “krakelování”, anebo můžete rohy starého dřevěného nábytku zkrátka přejet brusným papírem.. Již k tradičnímu dolazení jednotlivých patinovaných kousků nábytku pak patří francouzská levandule, a to nejlépe ve své sušené podobě.

Kouzlo interiérů v Provence styluZe sušené levandule se dají zhotovit věnce, paličky, dokonce slouží jako výplň polštářů a celou domácnost tak se svou vůní ještě více rozněžní. Možná i to je důvodem, proč se na různých portálech s praktickými radami ženy poptávají po správné odrůdě a pěstování této fialové rostlinky.

Tu je nejvýhodnější pořizovat přímo v zahradnictví a při správném zastřihávání a adekvátně slunném stanovišti může pak levandule vystupovat s charakteristikou plevele, kdy se snadno množí. V tomto případě ji lze použít na lemování příchozí cestičky k domu, s čímž jasně dáte najevo, jakému stylu domácnosti se podrobujete.

Romantické, tedy nic pro muže

Kouzlo interiérů v Provence styluJelikož se Provence styl zaměřuje především na použití starožitného nábytku a nejlépe “ludvíkovských” kousků se zaoblenými nohami, s přesycením zdobných zakroucení, do toho se k patině přidává ubrousková technika se vzory růží a dalších “ženských” kytiček, nejedná se o příliš šťastnou alternativu výbavy obydlí, kde sídlí i muž.

Spleť romantických vzorů, navíc i něžných barev nábytku a nároků na toto vybavení ze strany očarovaných žen docela stresuje muže, kteří takovým renovacím a detailům domácnosti zkrátka neholdují. Jediný vítaný styl patiny v příbytku muže, je pak již spíše styl industriální, který čerpá z průmyslových potřeb, těžkých kovů a kombinací těchto dekorací, obitých (patinovaných) šuplíkových komod a dalšího.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup