Jak vyhrát zápas s celulitidou aneb boj proti celulitidě

Trápí vás celulitida? Rády byste s ní zkusily bojovat ve všech směrech? Je na čase vyzkoušet bylinky, jinou kosmetiku a změnit jídelníček, milé dámy!

Co je to vlastně celulitida?

Pojmem celulitida se označuje hrbolatá pokožka především v oblasti hýždí a stehen. Často je nazývána také pojmem pomerančová kůže. Dochází k ní zejména při zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou následně vytlačovány proti povrchu kůže.

Jak vyhrát zápas s celulitidou aneb boj proti celulitidě

Právě tak vznikají neestetické ďolíčky, které svým vzezřením nápadně připomínají pomerančovou kůru. V místech, kde celulitida vzniká, se značně omezuje průtok nejen krve, ale i lymfy.

Proč celulitida vzniká a koho postihuje?

Vznik celulitidy je ovlivňován opravdu mnoha faktory a stojí za ní tak nejen dědičné předpoklady, ale také způsob života, hromadění toxinů v těle či klidně sedavé zaměstnání. Velký vliv mají i hormonální změny a to ať už se jedná o ty přirozené nebo vyvolané hormonální antikoncepcí. Na vzniku se podílí i nedostatečný pitný režim, kouření cigaret či dlouhé stání. Určitý vliv má také věk či nadváha, ale přesto si celulitida vybírá i mladé a štíhlé ženy.

Jak vyhrát zápas s celulitidou aneb boj proti celulitidě

Jak už je asi patrné z předchozích řádků, postihuje celulitida častěji ženy než muže. Je to zejména kvůli tomu, že ženy mají v nejčastěji postihovaných oblastech tenčí kůži a také se jim v těchto partiích více ukládají tuky. Stejně tak mají více hormonálních změn a samotný estrogen, ženský hormon, je antagonický (nepřátelský) k vitamínu E, který podporuje právě oběh krve. Stejný vztah má také k vitamínu B6, který má močopudný účinek a eliminuje zadržování tekutin v tkáních.

Jak proti celulitidě bojovat?

Pokud chcete omezit riziko vzniku celulitidy co nejvíce, dodržujte zdravý jídelníček, dostatek pohybové aktivity a vzorný pitný režim. Pomoct mohou také různě speciálně upravené krémy, které podporují krevní oběh a látkovou výměnu, či sauna a otužování.

Jak vyhrát zápas s celulitidou aneb boj proti celulitidě

Pomoci si lze ale také přírodně pomocí bylinek a bylinkových čajů. Proti celulitidě zabírá bylinková směs březového listu, listu z kopřivy, natě máty, pampelišky (kořen i nať) a natě z přesličky. U této směsi stačí dvě lžičky zalít půl litrem vroucí vody a deset minut louhovat. Doporučujeme pít jeden šálek dvakrát denně. Pokud nejste úplný odborník v bylinkách, můžete zakoupit již přímo vytvořenou směs.

A jak bojujete proti celulitidě vy?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup