Ovládněte vlhkost vzduchu ve svém domě

Špatná vlhkost vzduchu trápí mnoho lidí, ale ne každý se rozhodne tento problém řešit adekvátním způsobem. Nevhodná vlhkost má vliv nejen na samotný dům, ale také na lidské zdraví, a proto je třeba zapomenout na babské rady a sáhnout po účinném řešení.

Jak řešit nadměrnou vlhkost

Ovládněte vlhkost vzduchu ve svém doměNadměrná vlhkost v domě se často projevuje častějším výskytem plísní, přítomná vlhkost se dostane do všech materiálů, které se v takovém domě nacházejí, od omítky až po textil nebo dřevo. Častým větráním či jednorázovým vysušením problém nezmizí, jen se krátkodobě eliminuje. Vhodné je zvolit řešení ve formě odvlhčovačů. Moderní odvlhčovače jsou malé a tiché přístroje, které dokáží pojímat vlhkost ze vzduchu a tím následně i z materiálů.

Nejnovější modely mají nízkou spotřebu a dovolit si je může prakticky každý. Nabízí se vám odvlhčovače pro domácí použití, ale i profesionální a poloprofesionální odvlhčovače, které jsou vhodné například na stavby a do velkých prostorů. Dále existují i koupelnové a bazénové odvlhčovače, které dokáží spolehlivě regulovat vlhkost i na místech, kde o ní opravdu není nouze.

Suchý vzduch v domě

Ovládněte vlhkost vzduchu ve svém doměOpačným extrémem je příliš nízká vlhkost, která je pro zdraví nevhodná. Suchý vzduch přispívá k rychlejšímu vysychání sliznice dýchacích cest. Alergikům a nemocným lidem často způsobuje dráždivý kašel. Suchý vzduch lze řešit celou škálou možností. Dříve se často řešil zásobníky na vodu, které se umístily ke zdrojům tepla, například k radiátorům nebo ke kamnům.

Jedná se ovšem o poměrně vyčerpávající řešení, které je z dlouhodobého hlediska neefektivní. Problémem je také skutečnost, že se v takových zásobnících na vodu začnou brzy hromadit baterie.

Ideální řešení představují zvhlčovače vzduchu. Stejně tak jako u odvlhčovačů, tak i u zvlhčovačů platí, že jsou tiché, nenáročné a dokáží spolehlivě pracovat tak, aby nám v každé místnosti vytvořily příjemné klima.

Pokud máte problémy s vlhkostí, navštivte internetový obchod vzdusin.cz, který se na tento sortiment specializuje a kde vám odborníci nejlépe poradí, jaký model je pro vás nejvhodnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup