Eliminujte bolesti u malých dětí. Jak?

Pokud nás jako dospělého něco bolí, jednoduše to řekneme. U malých dětí takto jednoduché zjištění konkrétního problému zkrátka není možné. Důvod je celkem prostý. Malé děti problémy dávají najevo pouze brekem. Proto by první cesta měla vést ideálně k lékaři, který dokáže zdroj bolesti dobře diagnostikovat, stejně jako ho dokáže eliminovat. A je jedno, zda dokáže odstranit bolesti bříška, nebo jakékoliv jiné problémy. Faktem zůstává, že se váš potomek bude cítit mnohem spokojeněji, což je určitě pro každého rodiče velmi dobrá zpráva.

Zásobte se správnými léky

Lékař vám samozřejmě může doporučit i různé medikamenty, které jsou nejenom účinné, ale jsou pro vaše dítko i neškodné. Příkladem může být i problém, kterým je běžná intolerance laktózy. Ta v současné době postihuje až několik procent kojenců. Je tedy jasné, že u narozených dětí je třeba s touto dočasnou vadou organismu počítat. Zvláště proto, že přidruženým efektem jsou:

  • Průjmy
  • Bolesti bříška
  • Křeče

Řešení je přitom celkem jednoduché, jelikož stačí mít po ruce enzym nazývaný jako laktáza. Ten stačí přidat do podávané stravy problém je vyřešen. A to až do doby, než se dětské tělo samo naučí laktózu jednoduchým způsobem trávit.

Ideální jsou i znecitlivující gely

Jsou i bolesti, které nastanou téměř vždy. Příkladem je růst zoubků, jejichž prořezávání může dítě také bolet. Jak odstranit tento problém? Řešením mohou být různé znecitlivující gely, které se jednoduše namažou na místo, kde zuby rostou. Podobné gely lze využít i ve chvíli, kdy jsou malým holčičkám nastřeleny dětské náušnice ze zlata. I zde může rána několik dní bolet a tak je dobré myslet na prostředky, kterými lze bolest eliminovat. Nehledě na pozitiva, která jsou spojena i s tím, že správné složení gelu může být spojeno s odstraněním případné infekce, pokud by vznikla.