Tip na rychlé a snadné vyřízení ochranné známky

Pokud jste se rozhodli, že stojí za to nechat produkty či určitou službu vaší firmy opatřit ochrannou známkou u Úřadu průmyslového vlastnictví, máme pro vás tip, jak vše vyřídit snadno a rychle.

Samotné podání přihlášky k registraci ochranné známky je poměrně jednoduché. Stačí, když ji pošlete na Úřad průmyslového vlastnictví. Pak už je vyčkáte, jak s ní naloží. Může ji zamítnout s tím, že na dané logo, písmena či tvary, které chcete tímto způsobem chránit před konkurencí, již ochranná známka existuje (registroval si ji někdo jiný), případně ji není možné uložit z jiných důvodů. Druhým, pro vás samozřejmě příjemnějším rozhodnutím je uznání registrace. Známka má pak platnost po dobu 10 let, po jejímž skončení můžete žádat o obnovu.

Příprava přihlášky svépomocí je zdlouhavá a složitá

Daleko více práce vás ale čeká se samotným vyplňováním přihlášky. Je potřeba dodržet všechny podmínky, které Úřad uvádí na svých webových stránkách. Zejména musíte uvést třídu, do které váš výrobek spadá. S vyplněním přihlášky a splněním dalších podmínek tak můžete mít problémy.

Patentoid.cz vyřídí vše za vás

A právě proto pro vás máme tip v podobě služby Patentoid.cz. Jedná se o službu, která vám pomůže s kompletním průběhem registrace ochranné známky. Od prvních kroků a po samotné podání přihlášky na Úřadu průmyslového vlastnictví. Na vás tak zbude jen základní úkol – ujasnit si, co vlastně chcete mít pomocí známky chráněné a zda se vám to vůbec vyplatí.

Za službu zaplatíte jen minimální poplatek. Ten v sobě navíc zahrnuje i správní poplatek za registraci, který je nutné zaplatit při podávání přihlášky, a to ve lhůtě 1 měsíce ode dne podání přihlášky. Pokud byste správní poplatek platili sami a až po skončení této lhůty, bude se celá přihláška považovat za zamítnutou. I to je jedno z úskalí, které na vás může čekat ve chvíli, kdy se neobrátíte na službu Patentoid.cz. Nástrah, které mohou zkazit celé úsilí o získání ochranné známky, se může objevit mnohem více.

Nástrah, které mohou zkazit celé úsilí o získání ochranné známky, se může objevit mnohem více.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup