Dávkovací čerpadla do bazénu: Jaké jsou možnosti?

Dávkovacích čerpadel je na trhu nepřeberné množství. Jak si z nich vybrat takové, které bude přesně vyhovovat vašim požadavkům?

Chcete mít čistý bazén? Tak potom se neobejdete bez dávkovače bazénové chemie. Jak tomu tak ale bývá, v tomto odvětví je opravdu z čeho vybírat. Na trhu naleznete dávkovací čerpadla, ale i jednoduché výrobky pro dávkování chemie. Jak se v této změti vyznat? Poradíme vám v tomto článku.

Nejjednodušší dávkovače bazénové chemie

Existují tři druhy dávkovačů, které se dělí nejen podle ceny, ale také dostupných funkcí. Začněme těmi nejlevnějšími. Dávkovač bazénové chemie v podobě plováku není ničím zajímavý. Jedná se o jednoduchý, plastový plovák, do kterého umístíte chlorové tablety a necháte ho plavat na hladině. Nejčastěji se prodávají v malé 20g verzi a velké 200g.

Dovnitř můžete naskládat jak rychle rozpustné, tak pomalu rozpustné multifunkční nebo chlorové tablety. Chemii je nutné pravidelně doplňovat, proto každý den plovák otevřete a zkontrolujte, jestli je jí uvnitř dostatek. Plováky jsou k dostání v klasickém provedení, ale také v ozdobném. Můžete tak pořídit například plovák ve tvaru ryby.

Automatické a poloautomatické dávkovače

Dávkovač chloru do bazénupořídíte i v podobě automatického a poloautomatického stroje. Poloautomatický dávkovač je poměrně běžně dostupný. Vidět ho můžete na zahradě u dětských bazénů. Jeho princip je jednoduchý. Stačí připojit dvě trubky, jednu pro přívod a druhou pro odvod vody, dovnitř umístěte bazénové tablety s chemií a nechtě dávkovač odvést svou práci.

Nejdražší a nejpokročilejší jsou automatické dávkovače chemie do bazénu. Zpravidla se jedná o komplexní systémy, které s pomocí sond sledují hladinu látek ve vodě. V případě potřeby je doplní. Často dokáží zaznamenávat data a posílat vám je do mobilu nebo webové aplikace. Jejich cena se pohybuje i ve stovkách tisících korun.