Jak řešit znečištění trouby

Často se vztekáte nad znečištěnou troubou od mastnoty a připečených pokrmů? Zkuste při vašem příštím úklidu trouby použít naše tipy na to, jak troubu lépe vyčistit! Už nikdy vás nemusí trápit poprskané sklo trouby nebo připečená šťáva, která vytekla na dno trouby. Jak nečistoty snadno odstranit a předejít jim?

1. Jedlá soda

Aby se dala trouba vyčistit od mastnoty, smíchejte jedlou sodu s horkou vodou v poměru, kdy vám vznikne hustší pasta. Troubu si můžete i předehřát a pastu nanést na místa, která byste rádi vyčistili. Nechte působit minimálně hodinu, můžete i přes noc. Poté stírejte horkou vodou a houbičkou.

2. Ocet

Připálené nečistoty a znečištěné sklo trouby od mastných pokrmů jednoduše vyčistíte díky octu. Stačí si připravit asi 1 dcl octa, do kterého rozmícháte 1 sáček prášku do pečiva. Přidejte trochu soli a nechte směs odstát, aby prášek vyšuměl. Směsí potřete sklo trouby a nechte působit 1 hodinu. Poté sklo setřete houbičkou a omyjte teplou vodou.

3. Předejděte připáleninám!

Aby se vám trouba při pečení neznečišťovala, použijte pro přípravu pokrmu správný program! Některé trouby nedisponují možností nastavení speciálního programu, který pohlídá, aby bylo jídlo správně propečeno. My vám však můžeme doporučit skvělou troubu, která nabízí hned několik programů, díky kterým bude každý váš pokrm skvěle připraven. Trouba Orava EC-480 je multifunkční elektrická trouba s dvojplotýnkou, kterou využijete doma i na chatě. Nabízí programy: horní a spodní ohřev + ventilátor, horní ohřev + ventilátor, horní a spodní ohřev, horní ohřev + gril, horní a dolní ohřev + gril + ventilátor. Multifunkční elektrickou troubu s dvojplotýnkou Orava EC-480 lze využít jako klasickou troubu i jako gril, jelikož je opatřena grilovacím roštěm, otočným rožněm a odkapávacím plechem. Jednotlivé plotny můžete samostatně regulovat. V troubě můžete nastavit teplotu pečení od 50 ° až do 230 °. Tuto troubu můžete zakoupit na www.orava.cz za 2 899 Kč.

Můžete vždy na mytí trouby „nechat ruce“? Vyzkoušejte naše tajné triky našich babiček a využijte snadných možností úklidu vaší domácnosti!