Kupujete matraci? Nestravte nad tím své mládí, poradíme vám

Koupě matrace není zrovna snadná záležitost, pokud tedy nemáte rovnou svého favorita. Někteří lidé vědí rovnou, že chtějí koupit pěnovou matraci nebo latexovou matraci. Problém však může nastat u těch, kteří svého oblíbence nemají. Chtějí zkrátka zkusit něco nového a najít skutečně kvalitní matraci, na které by se spalo jako v pohádce. Už mají dost probděných nocí, během kterých se jenom převalovali ze strany na stranu a nemohli najít pohodlnou polohu.

Aktuální nabídka na trhu je však opravdu široká. Dokonce lze říct, že se nám z ní dokážou protočit panenky. Abyste však nad výběrem toho ideálního modelu nestrávili své mládí, poradíme vám, jak výběr alespoň zúžit na několik žhavých kandidátů.

Nejdříve si stanovte rozpočet

Na trhu dnes narazíte na matrace levnější i dražší. Abyste zúžili svůj výběr, stanovte si cenovou hranici, přes kterou zkrátka nepojede vlak. Ujistěte se, že jste si zvolili takovou cenu, která vás nezruinuje a která příliš neovlivní váš život. A výsledky vyhledávání si na základě vašeho stanoveného cenového rozpětí “vyfiltrujte”.

Zjistěte si výhody i nevýhody nabízených modelů

Pěna, latex nebo pružiny? Matrace se dnes vyrábí z celé řady materiálů. Abyste si vybrali tu pravou, měli byste se informovat o výhodách a nevýhodách daného materiálu. Zatímco latex patří k tomu nejkvalitnějšímu na trhu, pěna se vám zase perfektně přizpůsobí, což je důležité. Ovšem ani pružiny nezatracujte kvůli špatné vzpomínce z dětství. Dnes se pružinové matrace vyrábí z pomocí nejmodernějších technologií a konečný produkt je s tím, jež si pamatujeme z prázdnin u babičky, nesrovnatelný.

Čím delší záruka, tím lépe

I když by člověk doufal, že za tu cenu, za kterou si kupujeme matrace, s námi vydrží do konce života, není to tak. I matrace mají svou životnost. Některé se však mohou proležet nebo jinak poškodit v neúměrně krátkém čase. Pokud se toto stane, je možné uplatnit záruku na daný produkt. Při svém výběru se tak zaměřte na modely, které mají záruku dlouhou. Čím delší záruka, tím lépe – logicky.