Každý šestý dům u nás je dřevostavbou

Zatímco v minulosti se stavily především klasické zděné domy, dnes se karty obrátily. Přednost se dává takzvaným dřevostavbám, které hravě postaví například firma ORCAN GROUP s.r.o. Dřevostavby čili domy ze dřeva jsou podle odborníků dnes velice oblíbené. Může za to prý přijatelná cena, také rychlost výstavby, a kromě toho vzhled a praktičnost dřevěných příbytků.

Díky nedávno prováděným průzkumům lze říct, že každý šestý dům v České republice je vyráběn ze dřeva. Obliba rodinných domů ze dřeva zkrátka velice roste, což zmiňovaný průzkum potvrzuje. Jak již bylo zmíněno, na zvyšujícím se zájmu o dřevostavby má podíl především jejich přijatelná cena, také praktičnost, rychlost výstavby a mimo jiné i vzhled. Dřevostavba totiž znamená možnosti a vypadat může prakticky jakkoli si člověk zamane.

Skoro polovina dřevostaveb je postavená lehkým rámovým skeletem

Výstava dřevostaveb však dnes probíhá velice moderně a za pomocí nejrůznějších technologií. Podle nedávno prováděného průzkumu je necelých padesát procent dřevostaveb postavených technologií lehkého rámového skeletu. Tato technologie spočívá v tom, že se vyrobí ve výrobní hale sendvičové panely, jež se poté převezou na stavbu, kde se složí dohromady a rázem se z nich vykouzlí už hotová dřevostavba.

Nemůžeme se divit tomu, že je domů postavených touto technologií tolik. Technologie lehkých rámových skeletů významně urychluje proces celé výstavby domu.

Zájem o dřevostavby neklesá

I když by se mohlo zdát, že dřevostavby dosáhly svého pomyslného stropu v žebříčku popularity, není to tak. Zájem o dřevostavby neklesá a v následujících letech se vší pravděpodobností zájem klesat ani nebude. Jak jsme zmínili, lidé díky dřevostavbám dokážou hodně ušetřit, navíc na dům nemusí čekat roky, ale jenom několik měsíců. Mnohé dřevostavby lze postavit dokonce na klíč.