Jaká je cena za tříkomorový septik?

Rozhodli jste se pro tříkomorový septik a netušíte, jaká bude konečná cena? Připravili jsme pro vás přehled všech nákladů a položek finální ceny za septik, na které byste neměli zapomenout. Po přečtení si tak budete moci připravit rozpočet na realizaci tříkomorového septiku s pískovým či biologickým filtrem.

Co je tříkomorový septik?

Tříkomorový septik je plastová nádoba (jímka), ve které dochází k průtoku odpadní vody a částečnému čištění.  Tříkomorový septik funguje na principu průtočnosti. Voda postupně protéká skrze 3 komory a v každé se usazuje kal.

Přefiltrovaná voda ze 3 komor odtéká buď do jímky, což není ideální řešení vzhledem k nezbytným vývozům a finančním nákladům, nebo je skrze pískový či biologický filtr následně likvidována (do povrchových vod, kanalizace či vsakem).

Septik se nejlépe hodí k využívaným rekreačním domům a chalupám. Na rozdíl od domácí čistírny odpadních vod si poradí s nepravidelným provozem a zátěží. Ta u domovních čističek vede ke špatné funkčnosti. Naopak u nemovitostí s pravidelnou zátěží se vyplatí investovat do čistírny.

Pokračování čtěte zde