Minimalismus a interiér: jde to dohromady?

Zařizujete si nové bydlení, nebo chcete zkrátka pouze změnit styl své současné domácnosti? Zvažte minimalismus.

Minimalismus je moderní a nadčasový, charakterizují ho čisté linie, vzdušný prostor a precizní vzhled. Není to však ideální varianta do interiéru každé domácnosti. Na někoho totiž může působit chladně, až neosobně. Spousta lidí se však díky němu cítí svobodnější.

Pokud vás odpuzuje představa místnosti, kde se hromadí věci chytající prach a přebíjející se svou rozmanitostí až k ošklivosti, pak na minimalismus určitě nesázejte. Nezahrnuje totiž ani žádné vzorované tapety, ani žádné zdobné dekorativní sošky z cest.

 Minimalismus a interiér: jde to dohromady?

Minimalismus je charakteristický právě svou čistotou. Pokud se rozhodnete vydat cestou minimalismu, připravte se na pravidelné utírání prachu, mytí oken a vytírání podlahy. Minimalistický interiér ale zároveň představuje při uklízení výhodu – nemusíte přeskládávat věci, abyste je nebo místo pod nimi otřeli od prachu a tak podobně.

TIP: Zvyšte komfort pobytu ve vaší domácnosti s jednotkami řízeného větrání

Protože se minimalismus vyznačuje minimálním počtem kusů nábytku, měli byste svůj byt či dům vybavit kousky potřebnými, ale na jejich výběru si dát záležet. Budou totiž odrážet vás a váš život, neboť se na ně upne veškerá pozornost po vstupu do místnosti.

 Méně je mnohdy více…

Nemyslete si ale, že minimalismus znamená černobílý interiér, nudný a ponurý. Je na každém, jaký si zvolí nábytek a drobné doplňky, kterými místnost ozvláštní. Interiér můžete sladit také například do hnědé v různých dřevitých odstínech, nemusíte se držet černobílé verze.

Minimalismus a interiér: jde to dohromady?

Zakomponovat můžete také nějaký výrazný barevný prvek, který na sebe v jinak barevně sladěné místnosti strhne pozornost. Je jen na vás, jestli zvolíte velké růžové křeslo nebo třeba kárované záclony či barevný obraz na zeď.

Minimalismus je krásný styl a pokud si interiér správně zařídíte, o pocit útulnosti nepřijdete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup