Vyberte si správně podlahu do kuchyně!

Zařizujete si domácnost či ji rekonstruujete a nevíte si rady s výběrem vhodné podlahy? Máme několik tipů, jak na to!

Od podlahy očekáváme, že bude vizuálně i na dotek příjemná, bude ladit s nábytkem, snadno se udržovat, odolá všemožným nástrahám a vydrží dlouho v původním stavu. Podle čeho vybírat, aby byla podlaha opravdu dobrá?

Podlaha pro rodiny s dětmi

Pokud vaši kuchyň často navštěvují děti či domácí mazlíčci, jistě se to projevuje i na stavu podlahy. Její časté mytí vyžaduje odolný materiál, jakým může být například PVC, korek nebo keramická dlažba. Kromě finanční přijatelnosti těchto materiálů je důležité, že jsou trvanlivé, nevadí jim kontakt s vodou a snadno se udržují.

Podlaha v kuchyni by měla být estetická, hygienická, praktická na údržbu a bezpečná, abychom na ní neuklouzli. Pokud toužíte po dřevěné podlaze ladící k nábytku (máte-li například kuchyň propojenou s obývákem), zvolte kvalitní, bukové či dubové dřevo.

Vyberte si správně podlahu do kuchyně!

Estetická stránka

V podstatě nejlepší volbou do kuchyně je PVC (měkčený vinyl), protože zvládne opravdu všechno, nevadí mu rozlité pití ani odkapávající mastnota. Nebojte se fádních vzorů, které jste vídali ve školní jídelně. Dnes je tato skutečnost mnohonásobně překonána pestrým výběrem vzorů a barev. Existují perfektní imitace dřeva či keramiky, navíc je tento druh podlahy nejlevnější.

Vinyl navíc zajišťuje slušnou tepelnou izolaci, což jistě ocení rodiče s malými, věčně bosými dětmi. Jeho ceny se pohybují v rozmezí od 300 do 700 korun za metr čtvereční.

Další druhy podlah

Velmi oblíbené jsou také korkové podlahy či přírodní linolea, takzvaná marmolea, ta se doporučují převážně alergikům, protože podlaha pak nechytá téměř žádný prach. Nezklame ani keramická dlažba a pořídit můžete také laminátové či dřevěné podlahy.

Na výběr máte zkrátka celou škálu materiálů a jejich vzorového a barevného provedení!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup