Kam za vrcholky bez davů turistů?

Čistá příroda bez lidí, kopce, batoh na zádech, dechberoucí výhledy a vy. Čerstvý vzduch, svoboda a aktivní odpočinek láká milovníky hor celoročně. Přemýšlíte, které vrcholky vyrazíte zdolávat tento rok? Ideálně sami? Máme pro vás dva tipy, kam se vypravit, pokud v kopcích toužíte po vnitřním klidu a prázdných cestách bez davů turistů – Rumunsko, Arménie a Gruzie.

Horská turistika bez davů

Chcete se cítit jako opravdoví dobrodruzi, kteří prochází mezi místními? Rumunské hory jsou mají několik výhod, které z nich dělají ideální cíl pro svobodomyslné jedince. Cesta tam trvá vlakem zhruba jeden den. Tamní hory jsou bezpečné a dýchá z nich svoboda. Můžete chodit mimo cesty a přespat přesně tam, kde se vám zlíbí, aniž by bylo potřeba řešit povolení. Cestou potkáváte občas místní, občas pastevce. Většinu doby si ale nerušeně užívat čistou přírodu. Na své si tu přijdou milovníci vysokohorské turistiky s romantickými výhledy, odvážní jeskyňáři i ti, kteří se nejraději toulají v nižších polohách podél průzračně čistých řek.

Gruzijsko-arménské toulky

Gruzijci jsou proslaveni svou typickou pohostinností a tancem. Poznáváte rádi místní kulturu přímo? Pak je Gruzie trefa do černého! Stejně jako v Rumunsku je zde poměrně levně. Prozkoumat můžete ledovce, vysoké hory i rozkvetlé vonící louky, kde nepotkáte živáčka. Neuvěřitelnou různorodost nemůžete minout, pokud si výlet spojíte s Arménií.

V Arménii budete každý den v jinde. Jednou si užívat u moře, jednou se kochat majestátním duchovním symbolem, kterým hora Ararat bezesporu je. Ujít si nenechejte ani jezero Titicaca, které je nejvýše položeným sladkovodním jezerem. Na cestách ucítíte omamnou vůni typického zdejšího ovoce – meruněk! Uvidíte, že si na nich pochutnáte nejen na výletě do hor.

Už víte, na jaké vrcholky vás to letos táhne?