Málaga na podzim zažene špatnou náladu

V Málaze, přístavním městě na jihu Španělska, vás určitě podzimní deprese nezastihnou. Proč se tam vydat?

V Málaze najdete malebné uličky zalité sluncem, světově významná muzea, působivé památky, vyhlídkové body a samozřejmě vás zde čeká neopakovatelná španělská atmosféra a přátelští lidé, kteří vás určitě nenechají ve špatné náladě.

Na výlet do Málagy

Co tolik přitahuje turisty z celého světa do tohoto španělského města? Nákupní ulice z devatenáctého století Marqués de Larios, náměstí Plaza de la Constitución, kde se pořád něco děje, nebo bohaté kulturní a historické dědictví? Tohle všechno a nejen to!

Málaga na podzim zažene špatnou náladu

Málaga je druhé největší město Andalusie a dýchá historií. Založena byla již v osmém století před naším letopočtem a každá epocha dala městu jinou tvář. Proto zde najdeme tolik uměleckých a historických památek.

Odpočiňte si

Do tohoto města se jezdí odpočívat. Vychutnejte si výtečnou snídani v některé z kaváren nebo si zajděte na večeři do vyhlášené restaurace. Nevstávejte před východem slunce a bavte se ještě dlouho po jeho západu.

Památka na každém kroku

Navštivte celou řadu muzeí – muzeum Pabla Ruize Picassa nebo Carmen Thyssen stojí za vidění. Ve městě vás hned zaujme velkolepá katedrála – Catedral de la Encarnación, kterou byste měli vidět i zevnitř. Na celé město se můžete podívat z neuvěřitelných 86 metrů, pokud vystoupáte na severní věž.

Málaga na podzim zažene špatnou náladu

Milovníci hradů si nesmí nechat ujít starý maurský hrad Alcazaba de Málaga, kde dnes nesídlí muslimští vládci, ale dvě muzea. Také maurská pevnost Castillo de Gibralfaro nabízí fantastické panorama.

Kdy vyrazit?

Málaga je teplé město, proto sem můžete vyrazit brzy zjara nebo na začátku podzimu. V létě si nejvíc užijete koupání na jedné z mnoha oblíbených pláží. O Velikonocích zde probíhá snad největší festival, který by vás mohl ohromit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup