Maledivy v zimním období lákají na sluníčko a teplo

Maledivy se rozprostírají ve vodách Indického oceánu nedaleko rovníku, a tím pádem slibují neustále teplé počasí. Během celého roku se denní teploty pohybují mezi 30 až 32 stupni Celsia a noční teploty mezi 24 až 27 stupni Celsia. Přestože tedy v našich končinách padá sníh, na Maledivách si tamní obyvatelé a turisté užívají tropické klima.

Křišťálově čisté moře, bílé písčité pláže, úžasný podmořský svět, přátelští lidé. Přesně tak by se daly Maledivy charakterizovat. Otázkou tedy zůstává, kdy jet na Maledivy, abyste zrovna nezastihli deštivé období.

Kdy jet na Maledivy?

Maledivy lákají turisty zejména v období od ledna do dubna, neboť zrovna v těchto měsících jsou na ostrovech srážky výjimečně. Ovšem zároveň byste měli počítat s tím, že ceny jsou během této sezóny vyšší oproti zbytku roku.

Pokud Maledivy navštívíte někdy v období od července do října, počítejte s občasnými přeháňkami, nicméně ceny ubytování a služeb jsou příznivější.

Maledivy se pyšní nádhernou přírodou

Maledivy jsou proslulé zejména dech beroucí a člověkem nedotčenou přírodou. Pokud vás láká pohled na pestrý podmořský svět, Maledivy jsou ideální volbou. Potápění, ba dokonce i šnorchlování si náležitě užijete. Barevné korálové rybičky uvidíte už pár metrů od břehu.

Další aktivity na Maledivách

Dále si zde užijete ostatní vodní sporty, jako je windsurfing, nebo se můžete na otevřeném oceánu prohánět na skútrech. V neposlední řadě si zahrajete golf, nebo vyrazíte někam na výlet. Za návštěvu rozhodně stojí hlavní město Male s mešitou Grand Friday Mosque a Sultánovým palácem.

Jestliže vás Maledivy neuchvátily tak, jak byste si představovali, ještě se nabízí cestování na Srí Lanku, kam můžete vyrazit také během zimního období. Srí Lanka je oblíbená především pro panenskou přírodu.

Maledivy v zimním období lákají na sluníčko a teplo


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup