Západ USA – Roadtrip

Takzvaný „roadtrip“ po západě USA je velkým snem mnoha lidí. Co vás při této cestě čeká? Úžasné přírodní památky, rušná velkoměsta, nádherné pláže a ikonické silnice. Zkrátka velmi intenzivní zážitek. K tomu abyste z toho výletu vytěžili co nejvíce, je dobré si vyčlenit alespoň 14 až 21 dní. Pro tento časový interval je na cestovní pojištění jen minimální náklad. Ale maximálně důležitý.

Náklady

Pokud chcete snížit náklady na minimum, je důležité koupit letenky v předstihu a nejlépe v akční slevě. Tímto způsobem je možné ji pořídit kolem 10 000,- Kč. Dále je dobré promyslet, kolik lidí s zúčastní. Pokud se rozdělíte o všechny výdaje například se čtyřmi lidmi, můžete velmi ušetřit. Pokud jste spíše dobrodruh a nepotřebujete za každou cenu komfort, vezměte si s sebou také spacáky. Tímto způsobem se můžete na osobu vejít do 40 000,- Kč.

Co je dobré si dopředu rozmyslet?

Určitě plánujte svoji cestu dopředu. Improvizovat na místě se většinou nevyplácí, zvláště pokud jste omezení časem. V Americe je samozřejmě možné si vše dopředu rezervovat – například vstupenky, půjčení automobilu apod. Máte jasno o tom, co chcete vidět? Pokud ne, rychle na tom zapracujte. Západ USA nabízí mnoho ale opravdu mnoho krás. Pokud chcete stihnout maximum (i když všechno pravděpodobně stejně neuvidíte), není čas otálet.

Mezi nejkrásnější místa patří Národní park Joshua Tree, proslulý Grand Canyon, Antelope Canyon a Monument Valley, Narodní park Canyon Lands, Capitol Reef, Las Vegas, Los Angeles nebo San Francisco.

Jaké auto si půjčit? Rozhodně to je jedna z věcí, na které by se nemělo šetřit. V automobilu strávíte velké množství času. Pro celkovou psychickou pohodu na cestě je proto téměř nutnost prostornější vůz. V řízení si také dávejte dostatečně dlouhé přestávky a střídejte se. Co se týče západu a Kalifornie, je cena téměř nejvyšší v celé Americe. Za galon benzínu tady zaplatíte 2.60 $.

Západ USA je skutečně magický a takový roadtrip budete vzpomínat do konce života. Více o cestovním pojištění najdete na https://ergo.cz/.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup