Čas na výměnu kancelářských počítačů

Podobně jako jiná zařízení mají i počítače limitovanou životnost. Kdy je nejvyšší čas na jejich výměnu?

Kdy vyměnit kancelářský počítač

Průměrná životnost počítače se pohybuje mezi 3 až 5 lety. Tato lhůta platí zejména u notebooků, kdy především baterie málokdy zvládne delší dobu než 3 roky.

V Česku však běžně PC „přesluhují“ znatelně déle. Jak uvádějí statistiky, až 70 % tuzemských firem využívá techniku na maximum, tedy do stádia totálního zániku. V zahraničí je průměrná tříletá životnost zpravidla dodržována. České firmy si vystačí s výpočetní technikou i dvakrát déle.

Už může být čas na výměnu počítače, nebo si ho i po datu optimální životnosti můžete zatím nechat? Poznáte to i jako laik poměrně snadno.

Většinou vykazuje počítač pomalou odezvu, případně má tendence se zasekávat. Zejména u nejnovějšího softwaru se může stát dokonce i to, že počítač svým výkonem nejen nebude stačit, ale přímo vám požadovaný program nepůjde instalovat.

Je počítač v poslední době hlučnější? Značí to, že se procesor vytěžuje na maximum a počítač se přehřívá. To klade nadměrné nároky na chlazení. Při práci je vyšší hlučnost nepříjemná, počítači se zkracuje životnost, ale vzrůstá i jeho spotřeba.

K výměně vás mohou přimět i subjektivní požadavky na nové technologie. Vývoj kráčí dopředu doslova mílovými kroky a nabízí například zabezpečení biometrií nebo možnost ovládání gesty. V úvahu je potřeba vzít i aktuální podporu vašeho stávajícího operačního systému a jeho zabezpečení. I to může být důvod, proč se právě používaného už raději PC vzdát.

Dospět můžete také jednoduše k přesvědčení, že je potřeba vyměnit minimálně jednotlivé komponenty za například rychlejší SSD disk nebo větší paměť.

Proč si vybrat repasovaný počítač do kanceláře

V případě kancelářského PC máte jednoznačnou výhodu v tom, že nepotřebujete příliš vysoký výkon. Na jeho výměně proto lze citelně ušetřit. A to nákupem repasovaného PC.

Repasovaný kancelářský počítač je prakticky použitý počítač, který již byl určitou dobu používán. Toto používání značí maximálně mírné opotřebení tzv. kosmetického rázu. To nemá ovšem vliv na funkčnost zařízení.

Čas na výměnu kancelářských počítačů

Především se takovéto počítače „z druhé ruky“ používají kvůli ceně. Ta bývá řádově dokonce o desítky procent nižší než v případě nových modelů.

K repasování se používají zařízení vyšších modelových řad od renomovaných výrobců. Jejich očekávaná životnost se proto pohybuje v řádu let. Prakticky tak můžeme říci, že „repas“ může před sebou paradoxně mít mnohem více let úspěšného provozu než stávající nový počítač, který však patří mezi levnější zařízení.

Před repasováním se jednotlivá zařízení navíc důsledně kontrolují a procházejí servisem. Navíc je zákazník důsledně chráněn nadstandardní zárukou v délce 2 let. Velký výběr najdete na stránkách tradičního prodejce – Eurotech.cz