Jak zlepšit firemní videokonference? Máme pro vás několik tipů

Firemní videokonference nemusí být nuda. V tomto článku jsme si proto pro vás připravili několik tipů, jak zlepšit i vaše online schůzky. Videokonferenční systémy jsou sice skvělou pomůckou k vedení špičkových videokonferencí, obejdete se ale i bez nich. Na co si tedy dát pozor při klasíckých firemních konferencích? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Kvalitní vybavení

Pojďme se nejprve podívat na to, co vlastně budete potřebovat k vedení takové firemní videokonference. Pro videokonference je potřeba především kvalitní mikrofon. Bez něj se neobejdete, protože byste se nemohli zapojit do diskuse. Nemusí jít o špičkový kousek. Vlastně stačí jen zabudovaný mikrofon v notebooku nebo telefonu. Čím kvalitnější ale mikrofon bude, tím lepší zážitek posluchači během vašeho projevu získají.

To samé platí také o kameře. Na trhu naleznete celou řadu videokamer. Ty se liší nejen cenou, ale také svými vlastnostmi. Při výběru byste přitom neměli dbát pouze na rozlišení nebo počet megapixelů, ale také na kvalitu záznamu a snímkovou frekvenci. U firemní videokonference si ovšem opět vystačíte s klasickou webkamerou, kterou najdete například zabudovanou v některých noteboocích nebo monitorech.

Vhodné chování

Jestliže máte kvalitní kameru a mikrofon, tak nyní přichází řada na vás. Jakmile se dostanete ke slovu, dbejte na to, abyste se dívali do kamery, nikoliv na obrazovku. Jestliže se budete koukat přímo do kamery, ostatní budou mít pocit, že se jim díváte do očí. To vytvoří dobrý efekt, díky němuž vás budou přítomní pečlivěji poslouchat.

Dbejte také na to, co vlastně říkáte. Jestliže budete mít delší projev, nebojte se jej proložit vtipem nebo ho jinak odlehčit. Nikoho totiž nebaví poslouchat zdlouhavý elaborát bez jakékoliv další příměsi. Hrajte se svým hlasem. Nebojte se jej zvýšit nebo ztišit v závislosti na dané situaci. Zkrátka si připravte takový proslov, na který nikdo ve firmě nezapomena. Tak, aby se na vaše povídání během schůzek každý těšil.