Jaká je nejlepší úniková hra? Záleží na věku účastníků

Únikových her je spousta, obzvlášť v Praze. Podle čeho si tedy vybrat tu, na kterou se vydáte? Abyste si ji užili na maximum, měli byste vybírat hru s tematikou, jež vás zajímá, a také se orientovat podle věku vašeho týmu.

U dospělých na tom pochopitelně až tolik nezáleží, tentokrát se jedná zejména o menší účastníky. Pro ty může být hra určená dospělým náročná, obzvlášť když ještě neumí číst, psát a počítat. I pro děti chodící teprve do školky však může být úniková hra skvělou zábavou!

Dobrodružná úniková hra v džungli nebo bažině

Úniková hra pro děti je určena našim nejmenším, kteří si zaslouží hezký pohádkový svět. Co kdybyste se spolu s nimi vydali například do džungle a pomáhali jim řešit všechny hádanky i rébusy, abyste se do hodiny zvládli dostat ven?

Milovníky Shreka určitě nadchne úniková hra pro děti Praha s názvem Zlobr. Příběh se točí kolem zlobra, který přišel o svoji bažinu, a vaším úkolem je pomoct mu ji získat zpátky. Tyto dětské hry jsou dětem přizpůsobeny nejen tematikou, ale i náročností rébusů. Vyřeší je také děti, které ještě neumí číst nebo počítat. Neznamená to však, že by se s nimi do hry nemohli pustit rodiče. Chcete-li si užít únikovku s celou rodinou, dětské hry jsou k tomu skvělé.

Upíři naopak pro děti příliš vhodní nejsou

Mnoho dospěláckých her není vhodných pro děti už kvůli tematice. Escape game Praha zaměřená na upíry by je mohla spíš děsit než bavit. U her pro dospělé je žádané, aby byly trochu mysteriózní a děsivé, dětem se to však moc nelíbí.

Navíc existují i hry, které pro děti kvůli tématu nejsou vůbec vhodné. Příkladem je úniková hra Praha s názvem Doupě neřesti. Při ní se totiž červenají i mnozí dospělí, když sledují příběh nevinné dívky a upíra a navštíví jejich doupě neřesti.

Únikových her je opravdu velké množství a správně vybraná tematika je prvním krokem k tomu, abyste si ji užili!