Která dlažba na terasu je nejvhodnější?

Terasa je místem, na kterém trávíme zejména v letních měsících spoustu času. Stále více se stává centrem pozornosti, proto jí při zařizování věnujeme spoustu času. Setkáváme se na ní s přáteli, grilujeme, slavíme. Je důležité, aby byla terasa nejen praktickou, ale i funkční součástí domova.

Při zařizování terasy pozornost věnujeme doplňkům, praktickým dekoracím i samotnému vybavení. Terasa může mít neomezené množství podob, ať už mluvíme o materiálech, tvaru nebo způsobech používání. Důležitým prvkem, který bude na terase hrát velkou roli je dlažba. Venkovní dlažba dodává celé terase punc elegance a funkčnosti. Měla by být sehraná s celým exteriérem a působit jednoduše.

Pokud hledáte ideální dlažbu na vnější terasu, mezi favority jednoznačně zvítězí dlažba na terasu z přírodního kamene. Pokud řešíte klimatické podmínky a prudké povětrnostní změny, u tohoto druhu dlažby se nemusíte vůbec bát. Přírodní kámen totiž odolává sněhu, dešti, slunci. Na kamennou terasu můžete na rozdíl od jiných materiálů položit bosé nohy. Přírodní dlažba na terasu totiž výborně odolává celodennímu slunci.

Kamenná dlažba je odolná a trvanlivá

Dlažba na terasu z přírodního kamene je volbou která vydrží. Výhodou je možnost vybrat si z široké škály barevných odstínů. Ať už budete chtít sáhnout po zemité barvě, nebo si svoji terasu budete chtít rozzářit, přírodní kámen se nepříčí žádným alternativám. Na terasu můžete použít štípaný nepravidelný kámen jako andezit, pískovec, kvarcit.

Andezit je výjimečný pro svůj rustikální nádech, který vyzařuje. Patří k jedněm z nejoblíbenějších přírodních kamenů. Vyniká přirozeným vzhledem, vysokou životností a atraktivním designem. Terasová dlažba z andezitu je vhodná i pro chodníky a parkoviště, místa u altánku. Terasové dlažby z vápence jsou také oblíbenými. Vápenec vyniká jemně venkovským stylem a dokonalým propojením interiéru s exteriérem.

Přírodní kámen vyniká vysokou odolností, mrazuvzdorností, zachovává si svoji barvu a je pevná. Každý kus kamenné dlažby působí přirozeně a originálně. Zároveň spolu vytváří dokonalý povrch jako z katalogu. Dlažbu z přírodního kamene můžete kombinovat s masivním nábytkem, kovem, sklem a dalšími materiály. Kamennou dlažbu můžete nechat přirozeně vyniknout nebo upravit leštěním či broušením.