Nová okna pro váš dům za polovinu ceny? Využijte dotační program

Zateplení domu je dnes aktuálnější téma než kdy jindy. Stále je nutné hledat nové a nové způsoby, jak snížit energetickou náročnost vlastního bydlení. Ceny energií jsou skutečně vysoké a nedá se předpokládat, že by se mělo cokoliv měnit. Jak si pořídit nová okna a ušetřit? Státní dotace jsou vysoké.

Zateplovat dům, nebo jen měnit okna?

Už jste slyšeli o dotačním programu Nová zelená úsporám? S jeho pomocí se vám podaří výrazně ušetřit za celkovou proměnu svého domu směrem k nižší energetické náročnosti. Dotace na výměnu oken je příjemným bodem v tomto programu. Využít ale můžete i dotace na zateplení. Záleží jen na vás, jak moc si budete přát ušetřit. Celkově je vždy lepší kombinovat více programů z dotace, jejich hodnota se totiž sčítá. Pro svůj dům tak získáte nejen úsporu za energie, ale také finanční podporu za to, že se snažíte.

Okna za polovinu ceny

Když budete vhodně kombinovat dotace, opravdu významně ušetříte. K dotaci na zateplení můžete přidat i dotaci na výměnu oken. Ta podporuje výměnu oken i dveří, nebo další způsoby, jak zatěsnit stavební otvory. Celkově můžete získat částku, která bude převyšovat desítky nebo stovky tisíc korun. V závislosti na velikosti projektu, do kterého jste se pustili, se tak může jednat až o polovinu celkových nákladů, které budete při rekonstrukci budovy mít.

Další dotace? Můžete kombinovat dále

Opět se nabízí další dotační program, tentokrát na stínicí techniku. Pokud si totiž ke svým novým oknům pořídíte venkovní žaluzie, které opět budou udržovat energie v bytě, opět můžete na jejich nákup použít dotační program. Náklady na váš projekt tak budou opět klesat.

I vy si přejete snížit náklady za energie ve vašem domě? Dotační program je skvělý způsob, jak se pustit do rekonstrukce ihned. Pomůže vám snížit náklady až na polovinu. Využijete toho?