Lymfatická masáž: co to je a jak vám pomáhá?

Masáže většina zná, ale různých typů jsou desítky. Často jsou masáže součásti wellness pobytu, kde jsou různé wellness balíčky a možnosti procedur. Mezi nejoblíbenější patří takzvané lymfatické masáže, o kterých se mylně domníváme, že jsou ryze kosmetickou procedurou, ale není tomu tak. Dokážou pomoct nejen naší pleti, ale také můžou mít pozitivní vliv na naši imunitu.

Co je to lymfatická masáž?

Částečná nebo celková – přesně takové mohou lymfatické masáže být. Jejich úkolem je pomoct a podpořit činnost lymfatického systému, který stojí za čištěním organismu a také jeho ochranou před nejrůznějšími nemocemi.

Nefungování nebo problematické fungování lymfatického systému totiž není žádnou novinkou nebo výjimečným problémem. Je to poněkud závažný problém, který stojí za naší neutuchající únavou, celulitidou, také za otoky dolních končetin nebo za jinými zdravotními problémy.

Samozřejmě lymfu můžete podpořit různě – například tím, že změníte svůj jídelníček. Pokud však začnete docházet na pravidelné lymfatické masáže, docílíte mnoha dalších pozitivních efektů. Například posílení imunity.

Posílení imunitního systému i spolehlivá podpora hubnutí

Jak již bylo zmíněno, dobře fungující lymfatický systém chrání člověka před nemocemi a pomáhá čistit organismu. Tím, že začneme docházet na pravidelné masáže výrazně posílíme imunitní systém, který je zejména v zimě velmi zkoušen.

Kromě toho působí masáže jako takové prevence proti řadě jiných onemocnění nebo zdravotních problémů. Například předchází vzniku křečových žil a obstojně podporují proces regenerace organismu.

Mluvíme také o velmi spolehlivé podpoře hubnutí. Usnadňuje totiž celkový proces hubnutí a také zrychluje tento proces. Díky lymfatické masáži se totiž postupně začnete zbavovat škodlivin, které představují pro organismus velkou zátěž.