Pennyboard rozhýbe vaše dítě

Také znáte pojem longboard, skateboard, snowboard, ale co je pennyboard? Tento druh prkna je plastová varianta kratšího longboardu, taktéž mají zaoblenou špičku. Tato novinka přišla na trh v roce 2010 a v současné době se jedná o velice populární letní zábavu.

Pennyboardy mají několik předností, mezi největší patří pořizovací cena, i zde však hraje roli, zda si vybíráte kvalitní nebo obyčejné prkno. Využívat ho mohou úplní začátečníci, ale i zkušení jezdci.

Obvyklý typ desky prkna je kicktail cruiser, který je vhodný především pro městský prostor, protože je v ním velice dobrá manipulace, takže se snadno vyhnete davům.

Pennyboardy jsou vhodné pro každého bez ohledu věku, populárnější je mnohem více u mladší generace. Tato prkna mají nosnost maximálně do 100 kg, nevýhodou bývá, že plocha prkna je velice malá, proto mají někteří jedinci problém srovnat na pennyboard obě nohy. Pennyboardy jsou k dostání v mnoha velikostech, mezi základní patří délka 56 cm a 71 cm. 

Kolečka na pennyboard

Na pennyboard jsou zapotřebí 4 kolečka. K tomu je také potřeba ještě 8 ložisek, 8 podvozkových šroubů a 2 podvozky. Při zakoupení zcela nového pennyboardu, bývá toto vše součástí komplexní sady.

K upevnění budete potřebovat obyčejné nářadí a trochu zručnosti. Nejčastěji používaná kolečka jsou o průměru 60 mm, u větších pennyboardů jsou kolečka o průměru 70 mm. Důležitá je také tvrdost koleček, která je v rozpětí od 65A – 100A, i zde však platí průměrný střed, který je 83A.

Pennyboard rozhýbe vaše dítě

Vždy vybírejte kolečka, která jsou vyrobena z polyuretanu, lépe drží na povrchu a tlumí každou nerovnost, k dispozici jsou také kolečka vyrobená z PVC, vzhledově jsou si dost podobná, avšak využití je zcela jiné.

Na prkno se dají kolečka dokoupit i samostatně, cena se odvíjí od toho, jaký materiál, velikost a tvrdost koleček na pennyboard si vyberete, v průměru se cenově vejdete do 100 Kč za jedno kolečko. Jestliže si chcete jízdu na pennyboardu zpestřit, můžete si zakoupit svítící kolečka, která jsou výborným doplňkem, a jejich cena není natolik odlišná.

Pennyboard není jen pro kluky

Prohánět se po městě na prknech není jen mužská záležitosti, tuto aktivitu si užívají i dívky, některé jsou při jízdě mnohem lepší než kluci. Pro dívky přináší pennyboard mnoho výhod:

  • Výběr prkna – dívky díky své nízké váze a menším nohám mají lepší stabilitu na pennyboardu. Vybrat si mohou různou délku, která je pro ně dostačující. Kromě toho si také mohou vybrat z mnoha různých odstínů. Pro dívky je vhodný pennyboard baby, který se vyznačuje délkou a stylem přesně pro dívky.
  • Váha – na prkně se nedá jezdit všude a někdy ho prostě musíte vzít do ruky. Pennyboardy jsou lehoučké, takže přenášení není komplikované ani pro dívky, zároveň se vejde o do většího batohu.
Pennyboard rozhýbe vaše dítě

Jestliže se chystáte pennyboard zakoupit svým dětem, určitě také myslete na vybavení. Helma je příjemný módní doplněk, za který se nemusí stydět ani dospělé osoby, v některých případech mohou dokonce zachránit život.

Z dalších doplňků můžete využít chrániče na kolena, lokty a zápěstí. Různé typy pennyboardů od české značky SULOV najdete na https://rulyt.cz/