Plánujete koupi pozemku? Nejdříve si zjistěte potřebné informace

Vlastnictví venkovního pozemku s sebou přináší ohromné množství zajímavých příležitostí. Ať už jej plánujete použít jako investici, nebo si na něm chcete postavit rodinný dům, rozhodně si dejte pozor na nejběžnější problémy. Jak zjistit, jestli je vše v pořádku?

Jednoduché vyhledání

Každý z vás zajisté zná klasický katastr nemovitostí, který vám poskytne několik základních údajů ohledně parcel i jednotlivých nemovitostí na trhu. Ačkoliv se jedná o celkem šikovný nástroj, ani zdaleka nedisponuje tolika funkcemi, jako tomu je u mnohem pokročilejší databáze GeoPas. Jaké benefity přinese daný systém svým návštěvníkům?

Naprostým základem před koupí libovolného majetku je zjištění podrobností ohledně konkrétní polohy, velikosti, počtu parcel, specifikách budov a podobně. Tyto údaje však samy o sobě ani zdaleka nestačí. Na co vše ještě musíte myslet? Mnoho prodejců se snaží záměrně zamlčet nemilá fakta, jež se týkají jejich nabídky. Vždy buďte krok před nimi a nenechte se v žádném případě napálit.

Komplexní informace

Výslednou hodnotu majetku určuje bezpočet aspektů, které je nutné vzít v potaz. Za zmínku stojí například občanská vybavenost v okolí (školy, obchody, autobusové zastávky a podobně), stejně jako geologické a vodní složení pozemku. Nezapomeňte si ohlídat i případné znečištění ovzduší, riziko záplav a statistiky o složení tamního obyvatelstva. Jakýkoliv problém může snadno zničit vaše budoucí plány.

Přesně proto se seznamte se šikovnými stránkami zmíněných pomocníků z GeoPas. Během několika málo kliknutí si totiž snadno vyhledáte veškeré potřebné informace a ihned získáte mocný nástroj pro smlouvání o ceně. Nemusíte se ničeho obávat, jelikož celý proces zabere pouhé minuty času a zvládne jej opravdu každý.