Relaxace a koníčky udržují dobrou fyzickou i duševní kondici

Relaxace je důležitou součástí každodenního života a nevyplatí se ji vynechávat – i v nabitém časovém rozvrhu by měla mít své místo. Volnočasové aktivity nám přináší radost, pomáhají rozvíjet dovednosti a odpočinout si od starostí. Zároveň přináší příležitost k socializaci a pomáhají nám najít nové známé. Jaké formy odreagování byste mohli letos vyzkoušet?

Začněte sportovat

Na zlepšení fyzické a duševní kondice není nikdy pozdě.Pokud chcete do života zařadit více pohybu, nejdůležitější je najít si sport, který vás opravdu baví, což bude vás motivovat ho pravidelně provozovat. Zkuste vyzkoušet různé aktivity, abyste zjistili, co vám nejlépe sedne. Někomu vyhovuje posilovna a posouvání vlastních limitů, jiný dává přednost týmovým sportům, jako je fotbal, kde lze spojit pohyb s přátelských setkáním. Řadě lidí naopak minimálně v začátcích pomáhají lekce pod vedením trenérů, kteří poradí a naučí správnou techniku pohybu, což je důležité například při józe nebo tanci. Pokud máte problém se k pohybu donutit, můžete začít třeba procházkami, výlety nebo plaváním. Vaše tělo vám poděkuje zlepšením fyzické kondice a zpevněním postavy za jakýkoliv pravidelný pohyb.

Rozšiřte si obzory

Kolik nových dovedností jste si za poslední rok osvojili? Pokud odpovídáte, že nula, možná je čas na změnu. Dejte šanci literatuře, stáhněte si aplikaci na učení se jazyků, vyzkoušejte pletení nebo experimentujte v kuchyni. Když se naučíte něco nového, mozek vás odmění pocitem zadostiučinění a vyšším sebevědomím. Navíc nové činnosti vytrhují ze stereotypu a podporují soustředění. Abyste však doopravdy načerpali nové znalosti a zapamatovali si je, omezte rušivé podněty – vypněte hudbu, nehrajte si v ruce s PULZE a neodbíhejte k sociálním sítím.

Pečujte o sebe

Nově nalezené koníčky by se neměly stávat povinností, jinak vás po čase budou otravovat a ztratíte pro ně nadšení. Proto si občas dovolte nedělat nic. Vhodným odpočinkem proto může být:

  • Oblíbená hudba
  • Vonná svíčka
  • Digitální detox – neboli den bez internetu, bez PULZE a s vypnutým vyzváněním
  • Pobyt v přírodě – ideálně spojený s výše zmíněným omezením elektronických přístrojů
  • Wellness

Autor: Elena Gotfried

Náhledový obrázek: