Rozvod a rozchod někdy s naším životem zametou. Co dělat?

Rozvodové situace, nebo ukončení vztahů, to se v některém případě dokáže velmi problematicky podepsat na našem psychickém i fyzickém stavu. Jak poznat, že je potřeba vyhledat odbornou pomoc?

Nebojte se říci si o pomoc

Děláte to především pro sebe. V některých případech jsou škody napáchané rozvodem nebo rozchodem natolik silné, že nás naprosto vyřadí z běžného života. Rozvod je situace, kterou provází nervové vypětí a mnoho složitých situací. Terapie je možné i online nebo osobně, které se zaměřují na účinné řešení složitého stavu po rozchodu. Pomoc odborníků nám umožní nalézt opět pevnou půdu pod nohama.

Kdy je lepší vyhledat odbornou pomoc

V mnoha případech je lepší si nechat s rozvodovou situací pomoci. Naše osobnost mohla utrpět velké rány, ze kterých by nám bez pomoci trvalo velmi dlouhou dobu se dostat. Někdy dokonce nejsme vůbec schopni dále fungovat a pokračovat ve svém životě. Zrada je natolik bolestivá. Terapie je vhodná také v případě, kdy se bolest nezmírňuje s procházejícím časem, nebo kdy si zakazujete navazovat nové vztahy. Někdy se dokonce objevují psychické nebo fyzické potíže. Vždy je lepší vyhledat odbornou pomoc.

Anonymní terapie, nebo třeba online?

Je na každém z nás, jaká forma terapie mu vyhovuje. Zatímco někteří lidé vyhledávají ve složité životní situaci pomocnou ruku terapeuta, kterého mohou vidět osobně, pro jiné je tato možnost nemyslitelnou zátěží. V tomto případě je lepší přistoupit na terapii online, nebo na anonymní terapii. Nikdo neřeší váš společenský statut, zaměřuje se pozornost pouze na cestu ven ze složité životní situace.

Po rozvodu nebo rozchodu se nám může život obrátit vzhůru nohama. Je potřeba s tím ihned pracovat a okamžitě se pustit do řešení problému. S odbornou pomocí se vám podaří brzy nalézt opět pevnou půdu pod nohama.