Saunování je zdravé. Investujte do atypické sauny na míru

V současné době je saunování velice oblíbené, protože přináší spoustu zdravotních benefitů, které jsou však známé od pradávna. O přednostech saunování věděli už staří Římané a Egypťané. Pokud chcete posílit imunitní systém, prohřát svaly po sportovním výkonu nebo se odreagovat od každodenního stresu, pobyt v sauně je ideální volbou.

Sauna má velice dobrý dopad na oběhovou soustavu, což souvisí i s imunitním systémem. Podporuje totiž tvorbu bílých krvinek, které bojují s viry a infekcemi. Stejně tak má blahodárné účinky na přetížené svaly, psychiku, spánek, dýchání i kůži a vlasy. Jaké druhy saun existují?

Finské sauny

Velice žádané jsou finské sauny na míru. V podstatě se jedná o suché sauny, uvnitř kterých dosahuje teplota vzduchu i více než 100 °C. Vlhkost je nízká. O vytváření tepla se starají elektrická kamna, která jsou snadno nastavitelná. V sauně byste měli vydržet alespoň pět až deset minut, po řádném tréninku i více. Vaše tělo vám poděkuje. Finská sauna na míru vás navíc nezklame ani po designové stránce.

Infrasauna

Specifickou kategorii tvoří infrasauny, což jsou dřevěné kabiny s infrapanely, které prohřívají organismus. Proceduru v infrasauně absolvujte například před sportovní či regenerační aktivitou.

Parní sauny

Jestliže hledáte ještě jiné provedení vestavěné sauny na míru, nabízí se vám parní sauna, která je vhodná pro každého, kdo špatně snáší vysokou teplotu finské sauny. Jedná se o jakýsi kompromis, jenž slibuje dokonalou regeneraci a dobití energie. Doporučuje se lidem s chronickou rýmou i opakovanými záněty nosohltanu či hlasivek.

Pokud patříte mezi náročnější zákazníky, jsou pro vás připraveny atypické sauny. Splynou s vaším interiérem, můžete si vybrat specifický tvar a různé doplňky. Luxusní sauny vám pomohou do vašeho domu zakomponovat bytoví architekti, aby byl výsledek dokonalý.