Vybíráme pohovku do obývacího pokoje podle jeho velikosti

Rozhodli jste se svůj obývací pokoj vybavit zcela novou a krásnou pohovkou, na které byste vítali návštěvy nebo kde byste si lebedili, když byste měli zrovna filmový večer? V případě, že patříte k lidem, kteří zrovna vybírají pohovku, máme pro vás tip – vybírejte ji podle toho, jak velký je obývací pokoj, v němž chcete pohovku mít. Velikost obývacího pokoje totiž hraje velkou roli.

Že chcete rohovou pohovku? Tu však nemůžete dát do obýváku malé velikosti. Vždyť byste do ní nedali už žádné křeslo ani konferenční stolek. Naopak do prostorného, velkého obývacího pokoje se už zase nehodí malé pohovky, které by se v obýváku doslova ztratily. A to je samozřejmě špatně – pohovka by měla být jakousi pomyslnou dominantou.

Vybíráme pohovku do malého obývacího pokoje

Nejdříve se pozastavme nad obývacími pokoji menší velikosti. Jste majitelem obývacího pokoje malých rozměrů? Pak si nepořizujte zmiňované rohové pohovky nebo pohovky do písmene U. Pokud je obývák menších rozměrů, je velmi důležité si promyslet, jakou sedačku si nakonec pořídíte. Nechcete přece, aby v pokoji bylo takzvaně “přenábytkováno”. Koupí každého kusu nábytku si musíte pořádně promyslet, jestli zapadne k ostatním a jestli toho náhodou v obýváku už nebude moc.

Ideálním řešením jsou menší pohovky pro dva či tři lidi, které se dají rozložit. Nebo jsou vhodné i takové pohovky, které mají v sobě zabudovanou malou knihovničku nebo odkládací prostor. Tím spasíte krapet místa.

Vybíráme pohovku do velkého obývacího pokoje

Jste majitelem velkého obýváku? Možná si říkáte, že to máte jednodušší. Jenže pravdou je, že jednoduché to moc nemáte. Zařídit útulně velký prostor je daleko těžší než zařídit prostor menší. V tomto případě volte ideálně kožené sedací soupravy a nebojte se oněch zmíněných sedaček do písmene U. Volte ideálně takové pohovky, které jsou prostorově větší a nebojte se v tomto případě pestrých barev.