Jaké potisky umožňují moderní plastové karty?

Plastové kartičky dnes mají mnoho podob a běžnou službou jsou také karty na míru, tedy podle návrhu klienta. Co vše může být na takových plastových kartách zobrazeno a pro jaký účel lze využít různá grafická zpracování? Zde je menší přehled možností potisku plastových karet, které jsou opravdu pestré.

Potisky pro firmy

Firemní plastové karty s potiskem, to jsou často zákaznické karty nebo klasické vizitky. U tohoto typu je dobré použít firemní logo a název společnosti, ve spojení s vhodnou grafikou, ideálně takovou, která souvisí s předmětem podnikání. Firemní znaky lze kombinovat s tištěnou fotografií, která představuje kupříkladu firemní prostory, produkty nebo nabízené služby.

Potisky pro kluby a spolky

Velmi oblíbené jsou plastové kartičky klubů a spolků, označované jako klubové nebo také VIP karty. Základními grafickými prvky jsou identifikační znaky člena klubu a popis výhod, které držitel karty získává. Ne vždy se musí jednat o pestrobarevné karty, při potisku je často využito stylového pozadí s textem, na který je kladen větší důraz, než na obrázky. S VIP kartami se stanete členy klubu či určitého sdružení a můžete je využívat např. pro slevy, volné vstupy a další účely.

Potisky pro instituce

Také nejrůznější instituce dnes využívají plastové karty s potiskem. Uveďme si jako příklad oční optiku, pro kterou dokonale poslouží karta s obrázkem brýlí či osoby s brýlemi, k tomu by znovu neměl chybět výstižný popis záměru. Úřady a veřejné instituce se zaměřují spíše na výstižné a jednoznačné zpracování, bez zbytečných rušivých elementů, zde se křiklavé barvy nenosí.

Potisky pro děti

Tisk plastových karet může sloužit také dětem, třeba jen tak pro zábavu a jako lákadlo na představení zábavných dětských akcí. Vhodným příkladem budou klasické tábory, které jsou prezentovány právě prostřednictvím pestrobarevných karet s dětskými motivy. Při tisku plastových karet pro děti je kladen mnohem větší důraz na pestrobarevnost, ideálně ve spojitosti s vtipnými dětskými obrázky.