Jak na provence styl: doplňky a dekorace do bytu

Francii a francouzské Provence milují snad všichni. Klidné a pohodové prostředí, přímořská atmosféra, venkovské kuchyně, pohodový životní styl, to vše získáte, když si do svého domova pustíte kousek provence dekorací a stylu.

Uzpůsobit tomu můžete svou domácnost, můžete si tak vydekorovat jen jednu místnost, například kuchyň či obývací pokoj, nebo zahalte do stylu provence celý svůj domov. Jak na to?

Základem jsou levandule

Ať už si chcete ve svém domově vytvořit romantický a klidný kousek ve stylu provence, nebo jím protknete celý dům, jedno je jisté. Neobejdete se bez fialové barvy a pak také bez levandulí. A to v jakékoliv podobně. Levandule a provence k sobě neodmyslitelně patří, chcete-li i vy mít doma provence, pak musíte mít doma levandule. A je jedno, jestli si je budete pěstovat v květináčích, usušíte si je či si koupíte umělé květy.

Jak na provence styl: doplňky a dekorace do bytu

Co vše může být provence?

Provence styl vyniká především útulným způsobem bydlení a pohodovým životním stylem. V tomto stylu můžete mít nejen dům, ale také i zahradu či kancelář. Nabídka dekorací a doplňků s motivy provence je široká, vybírat můžete například dózy, květináče, fotorámečky, skříňky, nástěnné hodiny, fotorámečky, talíře s motivem levandulí. Provence se drží čistých linií a barev, proto se zde nejčastěji objevuje bílá, krémová, šedá, hnědá barva. Dále si můžete pořídit skříňky, vyřezávané stolky, zrcadla, lucerničky, svícny v těchto barevných provedeních.

Jak na provence styl: doplňky a dekorace do bytu

Do provence stylu také zapadají vintage dekorace, jako například nápisy na zdech, klece pro ptáčky, které jsou různě natřené, truhly a podobně. Ve vašem domě samozřejmě nesmí chybět levandule, ať už čerstvá, sušená či v umělých trsech. Ta zkrátka k provence patří.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup