Jak na efektivní zpracování plechu a dalších materiálů? Laserem nebo vodním paprskem!

Z fyzikálního hlediska je laser optickým zdrojem elektromagnetického záření. Z praktického pak velkým pomocníkem napříč mnoha obory. Využívá se v neinvazivní dermatologii, oftalmologii a v neposlední řadě i v průmyslu – konkrétně pro řezání a vrtání materiálů. Pracovníci firem, které se pohybují v oblasti 2D a 3D zpracování plechu a konstrukční oceli, případně opracování slitin a problematických kovů, jsou si moc dobře vědomi toho, jak jim moderní technologie usnadňují práci. Pokud nad pořízením systémů pro řezání laserem uvažujete i vy, měla by vás zajímat nabídka odborníků z Bystronic Czech Republic. Společnost patří k předním českým dodavatelům a zajišťuje komplexní servis od A do Z.

V čem spočívá princip řezání laserem?

Řezání laserem se v oblasti zpracování plechů využívá již poměrně dlouho. Zároveň nachází uplatnění také v souvislosti s jinými materiály. Efektivita tepelného dělení spočívá v zaostření laserového paprsku do velmi malého průměru. Díky tomu je dosaženo vysokého výkonu, který je při řezání zapotřebí. Laserem lze dělit rovné materiály, profily, trubky, ušlechtilou ocel i hliník.

Jaké typy laserů Bystronic dodává?

Společnost Bystronic nabízí systémy na bázi CO2 laserů a vláknové lasery.

CO2 lasery pracují na principu vytvoření směsi plynů napětím z polovodičových budicích modulů a mají univerzální využití u výrobců a zpracovatelů silnějších plechových tabulí. Modernější vláknové lasery jsou výkonnější, kompaktnější a ideální pro řezání tenkých až středně silných plechů či barevných kovů.

Laser však není jedinou účinnou technologií. Velmi efektivní může být také vodní paprsek. I v tomto směru vám poradí a doporučí vhodný systém specialisté z Bystronic. V nabídce nechybí ani ohraňovací lisy a další zařízení pro řezání a manipulaci. Více se dozvíte na bystronic.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup