Nové auto přes operativní leasing

Operativní leasing je jednou z možností, jak získat nové auto. Za určitou měsíční částku si pořídíte nový model, o který se téměř nemusíte starat. Vše záleží pouze na podmínkách, které si při podpisu smlouvy domluvíte. Vyplatí se operativní leasing? Nebo je stále lepší pořídit si automobil na úvěr.

Jak funguje operativní leasing

Operativní leasing funguje jednoduše. Pronajímáte si nové auto zhruba na rok až tři roky. Měsíčně pak platíte za pronájem a k tomu přidáte náklady za pohonné hmoty a případné pokuty. Obvykle se při podpisu smlouvy zavážete, že neujedete více jak určitý počet kilometrů (obvykle 20 000 km ročně). Za vyšší limit si připlatíte a v případě překročení platíte za každý kilometr navíc.

Operativní leasing má ve většině případů domluvený servis v ceně. Pokud však zvolíte levnější verzi pronájmu, budete muset některé typy oprav hradit sami. V případě poškození auto (poškrábání), čeká vás pokuta. Součástí smlouvy je i domluvené povinné a havarijní pojištění. U havarijního pojištění je domluvena spoluúčast kolem 5-10%. Na konci smluveného období auto vrátíte a můžete si pronajmout nový model. Nebo je možné odkoupit automobil za domluvenou zůstatkovou cenu.

Nové auto přes operativní leasing

Výhody operativního leasingu:

  • Jezdíte novým autem
  • Neplatíte za servis (dle zvoleného tarifu)
  • Auto je plně pojištěno

Nevýhody operativního leasingu:

  • Auto máte pouze zapůjčené
  • Při vrácení musí být auto zcela v pořádku, jinak doplácíte
  • Omezený počet kilometrů (za kilometry navíc se připlácí)
  • U některých smluv se nepočítají bonusy z pojištění

Nové auto přes operativní leasing

Operativní leasing nebo úvěr?

Operativní leasing se vyplatí pro firmy, ale i jednotlivce. Pokud toužíte každoročně po novém voze, máte jasnou cestu. Rozhodování však nemusí být ani otázkou peněz, ale například možnost odkupu auta po letech užívání. Některé podmínky jsou předem neznámé a to samé platí pro cenu při odkupu vozu. Další argument, který je na zvážení, je vlastnictví vozu. Zda se vyplatí operativní leasing nebo úvěr, je pak individuální záležitostí. Každý má své pro i proti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup