Jak vyřešit školení BOZP a PO

V dnešní době je ze zákona povinné, aby každá společnost prováděla školení BOZP a PO. Není už však zákonem stanoveno, jak má toto školení probíhat. Některé společnosti k tomu přistupují čistě formalisticky a školení BOZP a školení PO jsou pro ně čistou formalitou. Naženou zaměstnance do zasedací místnosti a odříkají jí tam, co mohou a nemohou dělat. Jiné to dokonce řeší ještě formálněji a dají jen svým zaměstnancům podepsat papír, že byli seznámeni z BOZP a PO. Existují ale i společnosti, které k problematice školení BOZP a PO přistupují zodpovědněji a chtějí, aby jejich zaměstnanci skutečně znali zásady bezpečnosti práce a uměli se podle nich chovat.

Proč se dobré školení BOZP a PO vyplatí?

Jsou společnosti, kterým se do vzdělávání svých zaměstnanců nechce investovat ani koruna navíc. Dnes se však již všeobecně ví, že investice do dobrého vzdělání zaměstnanců může výrazně zvýšit produktivitu práce. To samé platí i o školení BOZP a PO. Zaměstnanci, kteří znají zásad BOZP a PO, mají obvykle méně úrazů, tudíž jejich zaměstnavatel nemusí vyplácet tolik peněz na nemocenské. Tím, že jsou zaměstnanci méně úrazoví, zároveň klesá i míra plýtvání v podniku.

Jak školení zajistit?

Jste-li zaměstnanci společnosti, která si je již vědomá nutnosti hodnotného školení BOZP a PO, ale nevíte, jak začít, doporučujeme se obrátit na specializovanou společnost. Například na společnost Školení King, která je specialistou na všechno, co souvisí se školením zaměstnanců. Při školení BOZP a PO využívá moderních interaktivních metod, aby si vaši zaměstnanci odnesli ze školení maximum. V rámci školení zároveň poskytne zaměstnancům kurz první pomoci. Školení King se vždy snaží přizpůsobit obsah školení potřebám klienta a školení provádí obvykle ve vaší firmě.

Jak vyřešit školení BOZP a PO
Obrázek 1 Při dobrém provedení nemusí být školení BOZP a PO jen povinnou nudou.

 

 

 

 

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup