Jaké možnosti máte, když potřebujete náplň do tiskárny

Mít doba tiskárnu je aktuálně něco zcela běžného. Je to dáno tím, že řadu modelů pořídíte už za cenu okolo tisícikoruny. A to i se startovní náplní. Ta když dojde, je třeba poohlédnout se po nové. A tady je na výběr celá řada možností. Kterými se lze vydat?

Originální náplně

Jasná klasika, kterou dnes nabízejí jak oficiální eshopy výrobců, tak i další prodejci spotřebního zboží nebo výpočetní techniky. Taková široká nabídka tonerů Xerox, nebo těch od jiných výrobců je spojena s několika pozitivy. Mezi ty patří hlavně tato trojice věcí:

  • Stoprocentní jistota kompatibility s tiskárnou
  • Precizní výroba
  • Dobrá kvalita tisku

Může se zdát, že tato možnost je ideální. Má však i jedno negativum, kterou je celkem vysoká cena, která zcela logicky odrazuje.

Alternativní náplně

Někdy jsou označovány také jako kompatibilní. Jejich specifikace je v tom, že je nevyrábí stejná firma, co vaši tiskárnu. Jako příklad si vezměme tonery Epson, které jsou v této kategorii spojeny s výrobou u různých firem a tak jim chybí logo výrobce. Z hlediska kompatibility s tiskárnou však není nutné mít obavy. Stejně tak se nebojte ani kvality tisku. I ta je srovnatelná. Co této kategorii hraje výrazně do karet, to je nízká cena. Oproti originálům jsou i o desítky procent levnější.

Renovované náplně

Jde o variantu, která je spojena s tím, že se vezme použitá náplň, ta se zkontroluje, případně se vymění některé díly, otestuje a následně se naplní. Její výhodou je primárně poměrně dobrá cena, jelikož klesají náklady na samotný obal. Na druhou stranu nabídka nemusí být vždy tak bohatá, jak očekáváte.

Dříve byl tento segment spojený i s možností nechat si svou náplň naplnit. To se vzhledem k cenám a vzhledem k pracnosti už pomalu opustilo, a tak je renovace zatím tou jedinou cestou, pokud vám trochu záleží také na celkové ekologii.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup