Mají ananasové slupky nějaké zdravotní přínosy?

Ananas je jedním z nejznámějších druhů tropického ovoce. Můžeme ale využít i jeho slupky. Jak a proč?

Zdravotní přínosy

Odvar na paty

Jedním ze zdravotních přínosů ananasových slupek je, že slouží jako odvar na paty. Ananas obsahuje bromelain, který pomáhá změkčovat tvrdou kůži na chodidlech. Na přípravu odvaru stačí jen umixovat ananasové slupky do krémové konzistence. Poté naneste pastu na chodidla a nechte ji 20 minut působit, následně opláchněte a promasírujte chodidla, abyste odstranili oloupanou kůži.

Mají ananasové slupky nějaké zdravotní přínosy?

Na trávení a proti parazitům

Ananas léčí problémy s prostatou a močovým měchýřem. Slouží totiž jako přírodní diuretikum, které zlepšuje funkci ledvin – a právě ledviny jsou orgán, který je zodpovědný za eliminaci toxinů v těle. Pravidelné močení zaručuje stabilní krevní tlak a předchází hypertenzi, což s sebou nese i další přínosné důsledky pro naše zdraví.

Čistič těla a proti rakovině

Ananasové slupky pomáhají čistit tělo a eliminovat škodlivé látky díky svým antioxidačním vlastnostem. Slupky pomáhají tělu zbavit se toxinů a volných radikálů, léčit záněty a posílit imunitu. Mohou sloužit i proti rakovině, chrání náš organismus a snižují riziko vývoje smrtelných onemocnění.

Mají ananasové slupky nějaké zdravotní přínosy?

Ukázkový recept

Jedním z receptů, kde uplatníte ananasové slupky, je Ledový čaj s příchutí ananasu, skořice a zázvoru. Budete potřebovat ananasové slupky, tyčinky skořice a kořen zázvoru. Omyjte a oloupejte ananas. Nakrájejte slupky na velmi malé kousky a uvařte je v litru vody. Po uvaření zakryjte na dalších 15-20 minut. Poté oslaďte nápoj medem a užijte si jej – horký, studený nebo čerstvý, jak máte chuť.

Ananasové slupky jsou prospěšné lidskému zdraví, protože obsahují spoustu vitamínů a mají i další příznivé vlastnosti. Ananas sám o sobě byste měli čas od času zařadit na svůj jídelníček nebo si z něj uvařit čaj.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup