Pořiďte si filtr na kohoutek a pijte konečně čistou vodu

Nejspíš víte, že když jedete někam do zahraničí, je vhodné si tam kupovat raději balenou vodu. Ta kohoutková by vám mohla zajistit dlouhé hodiny strávené na záchodě. V Česku pijeme vodu z kohoutku zcela běžně. Drtivá většina lidí ji ani nefiltruje, ačkoliv obsahuje spoustu škodlivých látek.

Voda má sice chemický vzorec H2O, nicméně nikdy nejde o čistý vodík a kyslík. Obsahuje spoustu látek, které se do ní dostávají v půdě, ve vodovodních trubkách, při chlorování apod. Některé z nich jsou člověku nebezpečné.

Opravdu chcete pít těžké kovy?

Typickým příkladem škodlivých látek jsou těžké kovy. Ve vodě se poměrně často vyskytují kadmium, zinek, měď, ale i jedovaté olovo. Zcela běžně také pijeme vodní kámen a chlór. Někdy můžete i cítit, jak moc je voda z kohoutku chlorovaná. Dále se ve vodě vyskytují sírany, dusičnany, fosforečnany, křemičitany, drobné částečky rzi, zvířecí exkrementy, mikrobi a patogeny apod. Složek je hodně.

Co s tím může běžný člověk dělat?

Rozhodně nezačněte pít pouze balenou vodu. Je to zbytečné a neekologické. Opravdu nemusíte každý týden tahat domů balíky vody a pak vyhazovat tuny plastových lahví. Zaměřte se raději na filtrační systémy. Filtrace vody je s jejich pomocí jednoduchá.

Nejpraktičtější je pořídit si přímo filtr na kohoutek. Upraví pH vody, sníží množství chlóru, těžkých kovů, pesticidů a dalších látek. Jen budete muset čas od času vyměnit filtrační patronu.

Doma si zabezpečíte kvalitu vody filtračním systémem na kohoutek, na cesty vám poslouží filtrační lahve. Nemějte strach, že by byl filtr nějaké obrovské zařízení. Skutečně se dá integrovat i do obyčejné lahve na vodu.

Obětujete pár stovek?

Filtrační láhev s jedním kusem filtru stojí necelých 300 korun. Menší filtr na kohoutek pořídíte do pětistovky, náhradní náplň pak do 300 Kč. Kvalitní voda nemusí být drahá, pít ji můžete i vy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup