Nechcete nakazit svou rodinu ani donést koronavirus jako dárek příbuzným? Používejte pravidelně antigenní testy!

Pandemie koronaviru představuje pro celý svět velkou ránu. Pro téměř dvou letech tvrdých restrikcí je jasně patrné, že se z jejích následků bude lidstvo vzpamatovávat opravdu dlouho. Zatímco virus zapříčinil značný počet nadúmrtí, přísná opatření připravila mnoho lidí o příjmy a výrazně poškodila ekonomiku. Rozhodně se přitom nejedná o lokální problém – postižené jsou v podstatě všechny státy světa.

Světlo na konci tunelu je stále v nedohlednu. Zodpovědní lidé proto používají antigenní testy

Situace rozhodně není příznivá. Navzdory vrůstajícímu počtu očkovaných i těch, kteří infekci prodělali, přišla spolu s ochlazením další vlna. Navíc výrazně stoupají ceny, nejedna firma se ocitla v existenčních problémech, mnoho lidí je unavených, frustrovaných a společnost se polarizuje. Obyvatelé České republiky dodržují opatření o poznání méně ochotně než na začátku pandemie. Podle psychologů se sice jedná o pochopitelný dopad dlouhodobé tíživé situace, i tak je ale na místě vytrvat a počínat si maximálně zodpovědně. K tomu patří nejen používání dezinfekce a důsledné nošení respirátorů všude, kde není možné dodržet dostatečný distanc, ale také pravidelné testování.

Antigenní testy si můžete udělat doma. Navíc stojí jen několik desetikorun

Jedním ze sporných kroků předchozí vlády výrazné omezení proplácení testů. Některé lidi sice tento krok opravdu motivoval k tomu, aby se nechali naočkovat, na druhou stranu ale nutnost platit poměrně vysokou částku odrazuje zejména ty, kteří mají nižší příjmy. Naštěstí je tu alternativa, kterou představují antigenní testy pro domácí použití. Ty si lze koupit za pouhých několik desítek korun ve volném prodeji v lékárně, případně objednat přes internet.