V létě je škoda zavírat se do posilovny, cvičte venku

Obliba posiloven a fitness center v poslední době roste. Lidé začínají chápat, že chtějí-li mít hezkou postavu a zdravé tělo, musí doplnit pohyb, jehož je v dnešní době sezení u počítačů málo. Ne vždy je ale zavřít se do posilovny a tam se potit ve společnosti dalších lidí vhodná volba pohybu. Obzvlášť teď v létě je docela škoda nevyužívat možností, které počasí nabízí.

Posilovny a fitness centra jsou bezpochyby úžasné v zimě, kdy by se člověk kolikrát ani nedonutil jít ven. Uvnitř je vždy teplo, hraje dobrá hudba, navíc potkáte spoustu lidí, kteří vás třeba i motivují něco dělat, abyste jednou měli takovou postavu jako oni. Ale co v létě? Myslíte si, že je dobré se zavírat uvnitř, když venku svítí sluníčko? Posilovat se dá i venku.

Máte ve svém okolí venkovní posilovnu či workout hřiště?

Improvizovaně lze posilovat s mnohými pomůckami, které běžně najdete doma, avšak s pořádným vybavením to jde pochopitelně daleko lépe. Není to žádný problém, protože existují i posilovací venkovní fitness stroje. Dost možná se někde ve vašem okolí nachází. Některé posilovny, jež mají k dispozici venkovní prostory, jsou takhle vybavené, čím dál častěji se posilovací stroje objevují rovněž na veřejných prostranstvích. Ve městech vznikají i street workout hřiště pod širým nebem, dokonce není problém vybudovat si venkovní fitness park na vlastní zahradě.

Zdravý pohyb venku je zábavou pro každého

Fitness stroje určené pro venkovní použití v ČR dodává společnost Kovo-Art a výběr je skutečně bohatý od bradel přes posilovače břišních svalů až po rotoped. Všechny stroje jsou certifikovány TÜV Rheinland a jsou zcela bezpečné. Cvičit na nich může kdokoliv včetně dětí od 14 let a seniorů. Nemusíte být zrovna pravidelný návštěvník posilovny, abyste venkovní fitness stroje ocenili. Cvičení zlepšuje kondici, posiluje problematické partie a podporuje kardiovaskulární systém – jednoduše prospěje každému.

Pozor si dejte jen na jednu věc. Jít cvičit ve 35 °C v poledne, když nejvíce praží slunce, není zrovna dobrý nápad. Buď vstávejte brzy ráno, nebo se vydávejte potit ven navečer při západu sluníčka. Třeba vás potěší i krásný výhled na oblohu, který uvnitř v posilovně určitě nezažijete.